Praėjusį sekmadienį Karaliaus Mindaugo šaulių 10-osios rinktinės šauliai budėjo drauge su Vilniaus pasienio rinktinės pareigūnais. „Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnams tai kasdienybė, o mums, šauliams, nauja patirtis saugant valstybės sieną. Gamta, ramybė, grynas oras, tikras kantrybės ir pastabumo ugdymas“, – po budėjimo sakė rinktinės šaulys Aurimas Vyšniauskas.
Šaulių budėjimas kartu su Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Lietuvos Respublikos Vidaus reikalų ministerijos Vilniaus pasienio rinktinės pareigūnais vykdomas remiantis 2017 m. rugpjūčio 9 d. Nr.10-19/10ŠR-S1 bendradarbiavimo susitarimu.
Pasak Karaliaus Mindaugo šaulių 10-osios rinktinės vado mjr. Mindaugo Sakalausko, Lietuvos šaulių sąjungos ir Valstybės sienos apsaugos tarnybos bendradarbiavimas šauliams suteikia galimybę realiomis sąlygomis treniruotis saugoti Lietuvos valstybės sieną, kuri taip pat yra išorinė NATO bei ES siena. „Tai puiki galimybė pilietiškiems žmonėms šauliškais pagrindais prisidėti prie valstybės saugumo stiprinimo. Bendradarbiavimo naudą gauna abi pusės: šauliams tai ir puiki galimybė pažinti pasieniečio tarnybą, ir realiai treniruotis, vykdant valstybės sienos apsaugą. Pasieniečiams tai ir tiesioginė parama jų vykdomoms funkcijoms, ir papildoma motyvacija pareigūnams, kurie savo tarnyboje bendrauja su savanoriškai, be atlygio, savo iniciatyva patruliuojančiu šauliu ir dar kartą turi galimybę įsitikinti, kokia jo tarnyba yra svarbi Lietuvos žmonėms“, – mintimis apie Šaulių sąjungos ir Valstybės sienos apsaugos tarnybos bendradarbiavimo naudą dalinosi rinktinės vadas mjr. Mindaugas Sakalauskas.
Pasieniečiai ir šauliai praėjusių metų kovą pasirašė bendradarbiavimo susitarimą, pagal kurį valstybės sienos apsaugai yra pasitelkiami Lietuvos šaulių sąjungos nariai bei stiprinamas abiejų institucijų bendradarbiavimas. Bendradarbiavimo sutartį pasirašė VSAT ir LŠS vadai generolas Renatas Požėla ir pulkininkas leitenantas Gintaras Koryzna.
Asociatyvi nuotrauka. Aut. Vaidotas Okulič-Kazarinas

Share This