Rugpjūčio 6 d. pirmą kartą Lietuvoje vyko unikalus sporto renginys ir įgyvendintas pirmasis Lietuvos šaulių sąjungą remiančiosios sąjungos Vokietijoje ir Marijampolės savivaldybės projektas.
Apie 20 įvairaus amžiaus šaulių iš LDK Kęstučio šaulių 7-osios ir Žemaitijos šaulių 8-osios rinktinių LDK Kęstučio MP bataliono sporto aikštyne dalyvavo Vokietijos kariuomenės rezervo karių organizuotame sporto renginyje, kurio metu atlikę fizinio parengimo testus, sužinojo savo fizinio pasirengimo lygį.
Parengtus testus galėjo laikyti ir vaikai, ir suaugę. Kiekvienam, kuris juos išlaikė, buvo įteikiami ženkliukai: aukso, sidabro arba bronzos.
Pasak Mindaugo Lukšio, Lietuvos šaulių sąjungą remiančiosios sąjungos Vokietijoje valdybos pirmininko, unikalu, kad žmonės domisi ir aktyviai dalyvauja gana sunkiuose testuose. Vokietijos Bundesvero rezervo organizacijos akredituotas atstovas ats. plk. ltn. Heinrich Isele, testų komisijos pirmininkas, stebėjosi jaunų žmonių atkaklumu ir noru kuo geriau išlaikyti testus, nepaisant jų sudėtingumo.
Vokietijos olimpinio sporto federacijos (Sportdeutschland) atstovai, kurie yra ir Vokietijos Bundesvero rezervistai (Reservistenverband), vykdė nemokamą sportinio pasirengimo testavimą pagal vokiško sporto ženklo normatyvus ir standartus. Šis Vokietijos sporto ženklas yra Vokietijos Federacinės Respublikos garbės ženklas.

Share This