Klaipėdos ir Kuršių Neringos pajūris nėra vien tik gražiausias poilsio ir ramybės kampelis. Kopos ir pušynai slepia istorijos pėdsakus, kuriuos geras seklys nesunkiai aptinka. Čia galima rasti antrojo pasaulinio karo paveldo objektus: apkasus, bunkerius ir buvusius blindažus.
Lietuvos šaulių sąjungą remiančioji sąjunga Vokietijoje kartu su istorijos entuziastų klubu „Istorijos sekliai“ šią savaitę surengė vienos dienos – 36 kilometrų žygį, kuriame dalyvavo dvylika žmonių. Vaikams buvo pritaikytas trumpesnis – vienuolikos kilometrų maršrutas. Lietuvos žygeiviai kartu su Vokietijos rezervo kariais ir Lietuvos šaulių sąjungos nariais apžiūrėjo „Memel-Süd“ bunkerį, keletą blindažų ir įtvirtinimų, priešlėktuvinės gynybos kompleksų bei „Schweinrückenbunker“ kompleksą. Šie savo laiku saugojo ne tik vokiečių kariuomenės atsitraukimą, bet ir tuometinio Memelio pabėgėlių kelius į Königsberg’ą.
Dieną anksčiau buvo aplankyti Thomo Manno namai (Thomas Mann Haus), senasis Prūsijos-Lietuvos pasienis, „Memel-Nord“ bunkeris. Prisiminta subombarduoto laivo „Fußilier“ istorija ir aplankytos Vokiečių karių kapinės Klaipėdoje. Atminties kultūros puoselėjimas tarp Lietuvos ir Vokietijos yra vienas iš organizacijos tikslų.
0
    0
    Jūsų krepšelis
    Krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę