Lietuvos šaulių sąjunga vasaros stovyklas jaunimui organizuoja jau daugybę metų. Pagrindinis jų tikslas yra siekiant neformalaus rengimo ugdyti pilietišką, drausmingą, savarankišką, fiziškai aktyvų, sveiką gyvenseną propaguojantį, kūrybišką ir savimi pasitikintį jaunimą. Stovyklų metu jaunimas gali įgyti naujų žinių ir įvertinti jau turimus savo įgūdžius laikant testus ir vykdant užduotis.

Jau daug metų taikome praktiką, kad prie jaunųjų šaulių stovyklų gali prisijungti ir moksleiviai, kurie dar nėra jaunieji šauliai. Taip jie susipažįsta su kariška veikla, kitais šauliais, vėliau, apsisprendę, jau duodami jaunojo šaulio pasižadėjimą – žino į kokią organizaciją stoja.

Į jaunųjų šaulių vasaros stovyklas yra kviečiami užsienio šalių moksleiviai, kiekvienais metais mus aplanko giminingų organizacijų atstovai iš Latvijos, Estijos, Didžiosios Britanijos. Taip pat, po 2014 metų, pradėjome į savo vasaros stovyklas kviesti ir Ukrainos vaikus.

Kuriant stovyklų programas atsižvelgiama į ne tik į karines kryptis ir tokius užsiėmimus, kaip karinė topografija, taktikos pagrindai, maskuotė ir panašiai. Taip pat propaguojamas sveikas bei aktyvus gyvenimo būdas, kultūrinė veikla.

Kiekvienoje stovykloje dalis užsiėmimų laiko yra skiriama edukacijai. Be sukarintų žinių, jaunimas taip pat klausosi istorinių paskaitų, dalyvauja protmūšiuose, mokosi šokių, žiūri filmus istorine tematika, dalyvauja diskusijose, kurias moderuoja kompetetingi lektoriai. Tokiu būdu veikla stovyklose yra įvairiapusė, nes taip stengiamasi turiningai praleisti vasarą.         

Geriausias vasaros stovyklos įvertinimas yra laimingas jaunimas jų metu. Kad stovyklos pavyko puikiai organizatoriams parodo tai, kad į kitą stovyklą atvykti nori vis daugiau jaunimo. Po stovyklų dažnai yra pildomos atsiliepimų anketos, kuriose įvertinimas būna tik gerai ir labai gerai. Tokius atsiliepimus gauti pavyksta, tik sukuriant turiningą programą, kurią vesti padeda geri instruktoriai ir atsižvelgiant į moksleivių tikslus, sau keliamus uždavinius.


Dėl stovyklų kreipkitės į rinktinę pagal savo gyvenamąją vietą.
Rinktinių sąrašą rasite čia:
https://www.sauliusajunga.lt/lietuvos-sauliu-sajungos-rinktines/

0
    0
    Jūsų krepšelis
    Krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę