Šių metų kovo 16 d. Lietuvoje paskelbus karantiną Lietuvos šaulių sąjungos Karininko Antano Juozapavičiaus šaulių 1-oji rinktinė nesustabdė neformaliojo vaikų švietimo veiklų. Įvertinant, koks svarbus vaikams neformalusis švietimas, jaunųjų šaulių užsiėmimai vyko nuotoliniu būdu: naudojantis Facebook paskyrose sukurtomis atskiromis grupėmis bei ZOOM video konferencijų platformoje.
Nuo gegužės 18 d. švelnėjant karantino sąlygoms pradėta rimtai galvoti apie galimybę neformalųjį vaikų švietimą organizuoti įprastiniu būdu, nedidelėmis grupėmis ugdymo institucijose, laikantis nustatytų saugumo reikalavimų. Pirmosios jaunųjų šaulių stovyklos mokyklose startavo birželio 8 d. Jaunieji šauliai, moksleiviai turiningai laiką leido penkių dienų stovyklose: tobulino bendravimo ir bendradarbiavimo bei komandinio darbo įgūdžius, gilino žinias topografijos, pirmosios pagalbos suteikimo, radijo ryšių ir pan. srityse, aktyviai sportavo, lavino akį ir ranką šaudydami iš pneumatinių, šratasvydžio ginklų bei lankų, mokėsi rikiuotės pratimų, dalyvavo žygiuose, pilietiškumą ir patriotiškumą ugdančiose veiklose (pvz.: susipažino su vietos žydų ir partizanų istorija, gamino Laisvės ir vilties aitvarus ir pan.). Jaunųjų šaulių stovyklose dalyvavo 132 Alytaus miesto ir 157 Alytaus rajono gimnazijų moksleiviai. Iš viso Karininko Antano Juozapavičiaus šaulių 1-osios rinktinės organizuojamose jaunųjų šaulių stovyklose mokyklose dalyvavo per pusė tūkstančio mokinių. Neapsiribojama gimnazijose organizuojamomis veiklomis. Liepos pirmosiomis dienomis vyks aktyviausių jaunųjų šaulių ir jų būrelių vadovų žygis baidarėmis Verknės upe „Pažink savo kraštą“ (Trakų ir Prienų r.). Po jo startuoja trys tradicinės rinktinės organizuojamos jaunųjų šaulių pakopų stovyklos Merkinėje.
Jei esi savo šalies patriotas – stok į Lietuvos šaulių sąjungos narių gretas. O jei Tau dar nėra 18 metų – nuo naujų mokslo metų įsijunk į jaunųjų šaulių būrelio veiklas savo mokykloje. Nelikime abejingi – veikime kartu!
LŠS karininko Antano Juozapavičiaus šaulių 1-osios rinktinės 108-osios kuopos informacija
0
    0
    Jūsų krepšelis
    Krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę