ukrainoje konf Birželio 20 d. Lietuvos ambasadoje Kijeve surengta Ukrainos savanorių organizacijų, valstybės institucijų bei Lietuvos atstovų diskusija teritorinės gynybos sistemos kūrimo Ukrainoje perspektyvoms aptarti. 

„Aktyvi pilietinė visuomenė, savanorių judėjimas yra svarbus ir didelę įtaką valstybės raidai Ukrainoje turintis elementas, todėl jos įtraukimas į bendrą teritorinės gynybos sistemą yra itin reikalingas. Efektyvios teritorinės savanoriškos gynybos sistemos galima pasiekti tik kuriant ją visiems kartu, per aktyvų piliečių ir valdžios institucijų dialogą. Lietuva yra pasirengusi pasidalinti savo patirtimi šioje srityje ir prisidėti prie šio dialogo skatinimo“ – sakė susirinkusiuosius pasveikinęs ambasadorius Marius Janukonis.

LR Krašto apsaugos savanorių pajėgų vadas Artūras Jasinskas ir Lietuvos šaulių sąjungos paramos Ukrainai grupės vadovas Haroldas Daublys pristatė Lietuvos teritorinės gynybos sistemą, savanorių pajėgų, Šaulių sąjungos vaidmenį, pratęsdami 2016 m. lapkričio 23-25 d. Lietuvos Respublikos Seime surengtos konferencijos metu inicijuotą Ukrainos ir Lietuvos bendradarbiavimą šioje srityje.

Ukrainos nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos (toliau – NSGT) sekretoriaus pavaduotojas gen. Mykhailo Koval ir kiti NSGT atstovai pristatė rengiamą teritorinės gynybos modelio projektą, kuriame numatoma galimybė įtraukti piliečius į valstybės gynimą. Ruošiant šiuos dokumentus dalyvavo ir savanoriškos organizacijos. Ukrainoje kol kas diskutuojama, kaip piliečiai turėtų prisidėti prie šalies gynybos, koks būtų savanoriškų organizacijų vaidmuo, todėl Lietuvos patirtis šioje srityje yra labai aktuali ir naudinga.

Diskusijos metu išryškėjo glaudesnio pilietinės visuomenės ir valstybinių institucijų dialogo poreikis, sudarant galimybę pilietiškai aktyviai visuomenės daliai prisidėti prie valstybės gynimo. Pasiūlyta NVO atstovams konsoliduotis siekiant išgryninti pilietinės visuomenės lūkesčius ir poreikius.

Susitikimo dalyviai dėkojo už suteiktą platformą diskusijai tarp valstybinių institucijų ir nevalstybinių organizacijų. Panašūs susitikimai planuojami ir ateityje.

 

0
    0
    Jūsų krepšelis
    Krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę