Trečiadienį Lietuvos laisvės gynėjų galerijoje (Seimo I rūmai) atidaryta paroda „Laisvės sūnūs. Ukrainiečių karių ženklai ir simboliai iš fronto“. Ekspozicijoje asmeninė atsargos kario, šaulio, Karo medicinos tarnybos Karių reabilitacijos centro specialisto Ramūno Šerpatausko kolekcija, kurią sudaro Ukrainos karinės uniformos, antsiuvai, šios šalies bei karinių padalinių vėliavos. Ši paroda skirta penktosioms Maidano žudynių metinėms paminėti.
Parodos atidaryme dalyvavo Seimo nariai, Lietuvos kariuomenės atstovai, šauliai. Pasak Ramūno Šerpatausko, simboliška, kad paroda eksponuojama istorinėje vietoje – Lietuvos Respublikos Seimo I-uosiuose rūmuose, Laisvės gynėjų galerijoje, kuri labai glaudžiai susijusi su Lietuvos ir Ukrainos istorija: „Juk 1991 m. sausio įvykių metu mūsų Seimą kartu su pirmaisiais atkurtos Lietuvos savanoriais ir šauliais gynė ir broliai ukrainiečiai, kurie davė priesaiką Lietuvos Respublikai ir buvo pasiruošę žūti už mūsų laisvę.“
Paroda „Laisvės sūnūs. Ukrainiečių karių ženklai ir simboliai iš fronto“ Lietuvos laisvės gynėjų galerijoje bus eksponuojama vasario 4–18 d. Ją apžiūrėti galima penktadieniais, atvirų durų valandų metu nuo 11 iki 15 val.
Nuotr. Dž. G. Barysaitės

0
    0
    Jūsų krepšelis
    Krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę