Kaip ir kasmet Gedulo ir vilties dieną šalyje vyksta renginiai, minint 1941 metų birželio 14-osios masines Lietuvos gyventojų tremtis ir žudynes, kurias tą dieną pradėjo ir daugiau nei dešimt metų tęsė sovietų NKVD.
Projekto „Misija Sibiras“ ketvirtus metus organizuojamos atminties akcijos „Ištark, išgirsk, išsaugok“ metu išreiškiama pagarba sovietinių represijų aukoms: skaitomi tremtinių ir politinių kalinių vardai, nusakomi jų likimai. Akcijos tikslas – priminti, kad milžiniški skaičiai į Sibiro tolybes išvežtųjų pirmiausia yra realūs žmonės, per prievartą išplėšti iš savo Tėvynės ir gimtųjų namų. Represuoti tautiečiai Gedulo ir vilties dieną 11 val. 59 min. pagerbiami visoje Lietuvoje tylos minute: įstaigos, įmonės, mokyklos, bendruomenės skatinamos minutei sustoti ir pagerbti nuo tremties bei kalinimų nukentėjusius tautiečius.
Akcija „Ištark, išgirsk, išsaugok“ šiemet vyksta dešimtyje miestų: Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Alytuje, Telšiuose, Kėdainiuose, Raseiniuose bei Šakiuose. Pirmą kartą aukų pavardės skaitomos ir Vašingtone.
Akcijos skaitymuose, vykstančiuose ir dienos, ir nakties metu, aktyviai dalyvauja šauliai ir organizacijos jaunimas.
Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimų centro duomenimis, vien tik 1940 m. birželio 15 d. – 1941 m. birželio 22 d. buvo įkalinta, nužudyta ir ištremta apie 23 000 Lietuvos piliečių, 1940–1953 m. laikotarpiu iš Lietuvos ištremta 131 600 žmonių.

0
    0
    Jūsų krepšelis
    Krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę