FB IMG 1518545604579 Vasario 12-ąją dieną Punios šile iškilmingai pašventintas rekonstruotas Dainavos apygardos vadavietės štabo bunkeris, skirtas jame žuvusiems partizanams ir Lietuvos laisvės karių dalyviams atminti. Šventinimo ceremoniją atliko apaštališkasis niuncijus Baltijos šalims, arkivyskupas Pedro Lopez Quintana.
Parodydami pilietiškumą ir patriotiškumą, įgyvendinant projektą, bendradarbiavo  Antano Juozapavičiaus šaulių 1-osios rinktinės bei  Alytaus Putinų gimnazijos jaunieji šauliai su mokytojais, Aleksandro Stulginskio universiteto Miškų ir ekologijos fakulteto dėstytojai ir studentai, Birutės ulonų batalionas, valstybinių miškų urėdijos Alytaus regioninio padalinio Punios girininkija.
Lietuvos partizanų Dainavos apygardos štabo vadavietės bunkerio maketą atkūrė buvęs partizanas, Juozas Petraška-Patrimpas. Pirmą kartą bunkeris buvo atstatytas 1992 m. birželio 1 d. padedant Juozo Vitkaus Kauno inžinerinio bataliono kariams. Bunkeris buvo įkurtas kalnelio šlaite, prie kurio tekėjo upelis-šaltinėlis. Originalus jo dydis 20 kv. m. (atkurtas šiek tiek mažesnis už originalą). Jame buvo galima judėti stačiomis. Viduje buvo įrengta krosnelė. Kaminą atstojo išskaptuota pušis, kuri išorėje atrodė kaip vėtros nulaužta.
Š
iomis dienomis vyko nauji bunkerio atstatymo darbai, nes metai eina istorinės vietos nyksta…

 

0
    0
    Jūsų krepšelis
    Krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę