Kovo 3–4 dienomis Lietuvos kariuomenės Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomajame pulke vyko šaudymo saugos instruktorių kursai.

 Kaip pažymėjo kursų vadovas LŠS štabo Garbės sargybos kuopos vadas Vaidas Čekanavičius, šie kursai yra puiki proga įsitikinti, ko išmoko rinktinių vadai per specialiai jiems organizuotą ginklo valdymo testą ir per kovinio šaudymo pratybas. Šiais metais kursuose pirmą kartą dalyvavo net trys moterys: Danutė Bukauskienė ir Daiva Lukavičienė iš Panevėžio apskrities šaulių 5-osios rinktinės ir Rima Smilingytė iš Klaipėdos apskrities jūros šaulių 3-iosios rinktinės.
Ginklo valdymo testu buvo tikrinamas šaulio pasirengimas saugiai elgtis su ginklu. Būsimieji šaudymo saugos instruktoriai turėjo pademonstruoti savo gebėjimus, kaip jie moka elgtis su pistoletu „PM“ ir automatiniu šautuvu „AK-74“.
Pirmąją kursų dieną šauliai taip pat turėjo galimybę išbandyti akies taiklumą Lietuvos kariuomenės Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomojo pulko lazerinėje šaudykloje. Neretam kursų dalyviui tai buvo naujiena, tad įspūdžių netrūko.
Nuo ankstyvo kitos dienos ryto Lietuvos kariuomenės Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomojo pulko Gaižiūnų poligone vyko šaudymo pratybos, per kurias kiekvienas kursų dalyvis savo gebėjimus privalėjo pademonstruoti praktiškai.
 Šiemet pirmą kartą buvo renkami geriausiai kursus baigę šauliai. Vyresniųjų šaulių grupėje geriausiai kursus baigė Rimas Pivariūnas iš Utenos apskrities šaulių 9-osios rinktinės, jaunesniųjų – Vytautas Krekys iš Kauno apskrities Vytauto Didžiojo šaulių 2-osios rinktinės. Tarp moterų geriausiai sekėsi D. Bukauskienei iš Panevėžio apskrities šaulių 5-osios rinktinės. Per kursų uždarymą LŠS vadas Juozas Širvinskas geriausiai baigusiems kursus įteikė atminimo dovanas.

0
    0
    Jūsų krepšelis
    Krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę