Prieš 90 metų, 1920-ųjų birželio 1-ąją, Kaune pasirodė pirmasis šaulių žurnalo „Trimitas“ numeris, paskelbęs jaunai nepriklausomai valstybei apie kilnias šauliškumo bei tarnystės Tėvynei idėjas.
„Trimitą“ redagavo vienas iš Šaulių sąjungos įkūrėjų ir „krikštatėvių“, rašytojas, švietėjas, keliautojas Matas Šalčius. Antrojo numerio redaktoriumi tapo Juozas Tumas-Vaižgantas.
Per dvidešimt leidybos metų „Trimito“ vadovais ir bendradarbiais buvo daug žymių rašytojų, poetų, menininkų, karių, mokslininkų, visuomenės veikėjų. „Trimitas“ buvo margas turinio įvairove: jame atsispindėjo ne tik Lietuvos politinis gyvenimas, bet ir užsienio šalių įvykiai, šaulių veikla visoje valstybėje bei užsienyje, žinios iš karių gyvenimo, kultūros naujienos, sportas ir kt. Per 20 metų „Trimito“ tiražas nuo 5 tūkstančių išaugo iki 30 tūkstančių.
Atkūrus Šaulių sąjungą, 1990 m. liepą „Trimitas“ vėl pradėtas leisti: iš pradžių kaip laikraštis. Pirmuoju po atkūrimo redaktoriumi buvo Gediminas Jankus. Vėliau „Trimitas“ tapo mėnesiniu žurnalu, o nuo 2010-ųjų eina kas du mėnesius. Šiandieninio žurnalo pagrindinė paskirtis – atspindėti šaulių veiklą, informuoti organizacijos narius apie naujoves, gvildenti patriotinei organizacijai aktualias temas.
TRIMITAS – vienas iš seniausių Lietuvos žurnalų.

0
    0
    Jūsų krepšelis
    Krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę