Gedulo ir vilties dienos paminėjimą Kauno apskrities Vytauto Didžiojo rinktinės šauliai pradėjo šv. Mišiomis Šv. Arkangelo Mykolo (Kauno įgulos) bažnyčioje. Vidurdienį Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelyje vyko Lietuvos okupacijos ir tautos genocido minėjimas, kuriame dalyvavo šaulių, politinių kalinių ir tremtinių, kitų patriotinių organizacijų atstovai, Kauno įgulos kariai ir pilietiškai nusiteikę miestiečiai. Šiemet prisimintos masinės 1952-ųjų metų trėmimų 60-osios metinės.
Atidavę pagarbą kentėjusiesiems ir mirusiesiems tremtyje bei lageriuose, jaunieji šauliai padėjo gėlių prie Nežinomo kareivio kapo ir Laisvės paminklo. Vėliau minėjimo dalyviai vyko į Kauno geležinkelio stotį, iš kurios į Sibiro platybes buvo vežami Lietuvos sūnūs ir dukros, ir uždegė atminimo žvakeles. Gėlės bei žvakelės – atminties ženklas – buvo padėtos Petrašiūnų kapinėse Tremtinių memoriale.
1940 m. Sovietų sąjungai okupavus Lietuvą ir prasidėjus trėmimams, per visą represijų laikotarpį mūsų šalis neteko 132 tūkst. niekuo nenusikaltusių šalies žmonių.

0
    0
    Jūsų krepšelis
    Krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę