Sausio 8 d. Vilniuje vyko 21–asis tradicinis tarptautinis bėgimas „Gyvybės ir mirties keliu“. Oranizatorių teigimu, šiemet bėgdami Sausio 13–osios aukų atminimą pagerbė 2485 bėgikai ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio. Didžiausią bėgikų dalį sudarė Krašto apsaugos sistemos atstovai. Trispalvės šaulių kepuraitės taip pat aiškiai išsiskyrė iš pagarbos bėgimo dalyvių minios.
Prieš startą organizatoriai, svečiai ir patys bėgikai padėjo gėlių ant 1991–aisiais žuvusiųjų Laisvės gynėjų kapų. Jau tapo gražia tradicija, kad kiek ankstėliau atvykę šauliai iš kitų Lietuvos apskričių taip pat pagerbia už Lietuvos laisvę gyvybę paaukojusius didvyrius.
Po raketų salvės bėgikų minia pajudėjo Vilniaus gatvėmis. Kadangi šis bėgimas nėra varžybos, tad daugelis dalyvių neskubėjo įveikti 9 km trasos, kuri jungia Sausio 13–ąją kritusiųjų amžinojo poilsio vietą ir Televizijos bokštą.
Po finišo kiekvienas dalyvis gavo atminimo medalį ir galėjo pasivaišinti arbata ir bandele. Taip pat buvo padėta gėlių šalia Televizijos bokšto esančio memorialo. Tradiciškai apdovanota gausiausiai dalyvavusi komanda. Kadangi šiais metais organizatoriai nusprendė kiekvienos rinktinės šaulius skaičiuoti kaip atskirą komandą, tai vos keliais žmonėmis daugiau bėgikų sukvietusi Gen. Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija ir tapo nugalėtoja. Vilniaus apskrities Karaliaus Mindaugo šaulių 10–osios rinktinės šauliai liko antri. Devyniasdešimtuosius metus skaičiuojantis šaulys anykštėnas Jonas Juodelis tapo vyriausiu bėgimo dalyviu ir buvo apdovanotas specialiu prizu. Septynmetis Dmitrijus Volkovas įveikė visą bėgimo trasą ir tapo jauniausiuoju bėgiku.
Kasmet sausio pradžioje vykstantis bėgimas pirmą kartą buvo surengtas 1992 metais ir nuo tada vyksta kasmet.