Balandžio 22 d. Lietuvoje tradiciškai vyksta Atvirų Europos namų dienos renginiai. Jų metu Krašto apsaugos ministerija, Ministro Pirmininko tarnyba ir Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje atveria duris lankytojams. Šia proga šauliai studentai ir Vilniaus rinktinės šauliai svečiavosi Krašto apsaugos ministerijoje.
Lankytojus pasitiko Krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė, Ministerijos kancleris, šaulys Leonardas Bakaitis ir LDK kunigaikščio Algirdo laikų šarvais pasidabinę Garbės sargybos kuopos kariai. Ministerijos darbuotojai lydėjo ir rodė svečiams ministerijos kabinetus, rūsius, vidinius kiemus ir puošnias sales. Architektas Evaldas Purlys pasakojo apie architektūros paveldą ir senuosius pastato šeimininkus. Ministrės patarėja Danguolė Bičkauskienė aprodė ministerijos kabinetus, kur kasdien sprendžiami šalies gynybos klausimai, o Protokolo skyriaus vedėja Salvina Taukinaitienė dalijosi patirtimi apie ministerijoje priimamų aukšto rango karininkų ir svečių, tarptautinių sąjungininkų atstovų sutikimus. Lietuvos kariuomenės Šv. Ignoto bažnyčioje svečius pasitiko jos rektorius kunigas Rimas Venckus, o Kariuomenės vado padėjėjas vaišino kava ir atsakinėjo į klausimus apie Lietuvos kariuomenę.
Šauliai studentai džiaugėsi, kad tokios iš pirmo žvilgsnio paslaptingos ir griežtai saugomos institucijos taip svetingai priima visus ja besidominčius šalies piliečius, o pati ministrė šiltai ir bičiuliškai spaudžia ranką čia atėjusiesiems.

0
    0
    Jūsų krepšelis
    Krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę