Gegužės 21 d. 15 LŠS Vytauto didžiojo rinktinės, 212 kuopos šaulių dalyvavo Seniavos, Naugardiškių, Fredos ir Aleksoto senųjų kapinių tvarkyme. Talkos metu šauliai rinko šiukšles, sugrėbė lapus, sutvarkė išdžiūvusius augalus ir medžių šakas. Taip pat buvo sutvarkyti ir pagerbti karių kapai bei paminklai skirti pagerbti žuvusiems Lietuvos savanoriams.

Šauliai taip pat sutvarkė ir pirmojo pasaulinio karo vokiečių karių kapus bei aplinką kartu su informacine lentele skirtą JAV karininkui Samueliui Harisui.

Aleksoto senosiose kapinėse palaidoti Lietuvos savanoriai, žuvę 1920 m. „Pietos“ postamento lentose iškaltos savanorių pavardės: Jonas Bauža, Antanas Ivanauskas, Juozas Šalčius, Juozas Armanavičius, Juozas Kuzmickas, Jonas Čiužas, Matas Senkus. Taip pat ant paminklo yra JAV karininko Samuelio Hariso pavardė, nors jis palaidotas JAV, be to, kapinių prieigose jam pastatyta informacinė lentelė

Fredos ir Naugardiškių kapinėse buvo tvarkoma pirmojo pasaulinio karo metu žuvusių vokiečių karių kapų vietos.

Seniavos kapinėse sutvarkyti Lietuvos karo lakūnų kapai, kurie 1960 m. buvo perkelti iš miesto senųjų kapinių Vytauto prospekte.

0
    0
    Jūsų krepšelis
    Krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę