Nori išmėginti savo jėgas ir praktiškai sužinoti, kiek stiprus ir ištvermingas esi?! Į panašius klausimus buvo galima atsakyti paskutinįjį rugsėjo šeštadienį Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų batalione (toliau – DKB UB), kur vyko #BEACTIVE Europos sporto savaitės renginys – kariškas kliūčių ruožas „Ulono takas“. Minėtą kliūčių ruožą prieš maždaug 15 metų įrengė DKB UB kariai, o LŠS Karininko Antano Juozapavičiaus šaulių 1-osios rinktinės šauliai, atsižvelgdami į bataliono fizinio rengimo vyr. specialisto Arturo Jezersko rekomendacijas, jį pritaikė vaikams nuo 11 iki 18 metų.
#BEACTIVE Europos sporto savaitė – tai Europos Komisijos iniciatyva, skatinanti sportą ir fizinį aktyvumą visoje Europoje. Organizuojant savaitės veiklas yra siekiama, kad kuo daugiau žmonių sportuotų ir būtų fiziškai aktyvūs bei suprastų sporto ir fizinio aktyvumo naudą.
Dalyviai startavo grupėmis susiskirstę po dešimt – iš viso dvylika komandų. Norintys įveikti kliūčių kompleksą turėjo saugotis „spygliuotų vielų“ virš galvos ir šliauždami laikyti kūną kuo arčiau žemės, kopti nuožulnia siena padėdami vieni kitiems ar prisilaikydami įsitvėrę virvės, bėgti „brasta“, mėtyti granatų muliažus į apkasą, įveikti dvigubus barjerus, „minų“ lauką, nesiekdami kojomis žemės pereiti „pelkę“ ir pan. Akies taiklumą ir koncentraciją renginio dalyviai galėjo pasitikrinti šaudydami iš pneumatinio šautuvo ir pneumatinio pistoleto, taikydamiesi į taikinį iš sportinio lanko su strėlėmis ar žaisdami smiginį. Daugiausiai emocijų kliūčių ruožo dalyviams sukėlė tamsaus tunelio įveikimas. Iš viso buvo įrengta net dvylika skirtingų kliūčių.
DKB UB teritorijoje esantį karišką kliūčių ruožą „Ulono takas“ įveikė apie 300 įvairaus amžiaus renginio dalyvių. Anot renginio organizatorių, aktyviausiai ir gausiausiai dalyvavo Alytaus rajono ugdymo institucijos: Butrimonių, Daugų Vlado Mirono, Simno, Pivašiūnų ir Miroslavo gimnazijų nariai. Minėtose gimnazijose ne vienerius metus aktyviai veikia jaunųjų šaulių būreliai, puoselėjamos gilios sportinių ir pilietinių veiklų tradicijos.

LŠS Karininko Antano Juozapavičiaus šaulių 1-osios rinktinės
Butrimonių grupės vadovė Ramutė Jablonskienė

0
    0
    Jūsų krepšelis
    Krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę