Birželio 15-16 d. tradicinėse, jau septynioliktose Beniliukso lietuvių sporto žaidynėse Belgijoje gausi vietos tautiečių bendruomenė turėjo galimybę susipažinti su netradicinėmis veiklomis – nuo šaulių estafečių iki dronų surinkimo.

Šeštadienį-sekmadienį į Beniliukso žaidynes skubėjo dideli ir maži iš Belgijos, Nyderlandų, Liuksemburgo ir kitų aplinkinių šalių. Visi norintys galėjo išbandyti save įvairiose rungtyse: nuo „lietuviškos religijos“ – krepšinio iki kukurūzinio, o specialiai iš Lietuvos atvykę jaunieji šauliai ne tik supažindino tautiečius su Lietuvos šaulių sąjungos veikla, galimybėmis, bet ir sudalyvauti įtraukiančiose šauliškose rungtyse.

Nepaisant belgiško vėjuoto ir lietingo oro jaunųjų šaulių surengtos estafetės sulaukė didelio populiarumo ir po jų ne vienas klausė, kaip įsitraukti į šaulių veiklą ar bent jau atvykti į vasaros šaulių stovyklas.  

„Kaip ir esame užsibrėžę, mūsų dabartinis tikslas kuo daugiau lietuviško jaunimo, gyvenančio Belgijoje ir kitos aplinkinėse šalyse, pritraukti į šaulių gretas, stiprinti jų ryšį su Lietuva ir žinoma, pasidalinti su jais savo žiniomis“, – teigė Lietuvos šaulių sąjungos Karaliaus Mindaugo 10-osios rinktinės atskirojo Belgijos ir Nyderlandų būrio vadas Laurynas Gerikas.

Be to, Beneliukso sporto žaidynėse iniciatyvos „Wings for Europe“ nariai, kurių didelė dalis yra šauliai, pristatė savo veiklą – demonstravo dronų surinkimo procesą, paaiškino jų panaudojimo subtilybes. Susidomėjimas buvo didžiulis: nuo jaunimo iki suaugusių. Ir net Lietuvos ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė nepraleido progos daugiau sužinoti apie „Wings for Europe“.

Kaip žinia, iniciatyvos „Wings for Europe“ dalyviai patys konstruoja bepiločius, jau surado įvairias detalių tiekimo grandines ir kviečia visus paremti arba prisijungi prie jų veiklos. Jie taip pat tikisi pritraukti ne tik užsienio lietuvius, bet ir Vakarų Europos gyventojus (plačiau www.wingsforeurope.com).

„Tikrai, ši tradicinė Beniliukso lietuvių sporto šventė praėjo puikiai ir labai gerai, kad ji leido šauliams supažindinti išeivijos lietuvius su įvairia jų veikla. Manau, kad tęsime šią tradiciją ir kitais metais“, – apibendrino L. Gerikas.

Tiesa, sporto žaidynėmis iš Lietuvos atvykusių jaunųjų šaulių veikla neapsiribojo. Kitomis dienomis jie lankėsi Lietuvos ambasadoje, susitiko su diplomatais ir kitais pareigūnais, taip pat apsilankė Europos Parlamente, kur aiškinosi Europos Sąjungos svarbą Lietuvai, diskutavo apie Europos saugumo politiką.  

 

0
    0
    Jūsų krepšelis
    Krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę