Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų batalione Alytuje vyksta Karininko Antano Juozapavičiaus šaulių 1-osios rinktinės I ugdymo pakopos stovykla. Joje vaikai gilina žinias, įgytas jaunųjų šaulių būreliuose – ši pakopa tarsi pamatas tolimesnei šauliškai veiklai. „Tai sunkiausia stovykla, nes į ją susirenka nauji nariai, neturintys didelės patirties, dažnai išvis pirmą kartą dalyvaujantys stovykloje ir niekada nepatyrę panašių įspūdžių. Tačiau įveikę šios stovyklos kliūtis, jie tampa pasiruošę kitoms šauliškoms veikloms ir ne tik joms. Galima sakyti, vaikai patobulėja visapusiškai“, – teigia rinktinės vado pavaduotojas, stovyklos vadovas Juozas Luckus.
Stovyklos metu organizuojami teoriniai ir praktiniai užsiėmimai, jų metu supažindinama su Lietuvos šaulių sąjungos įstatymu ir statutu, organizacijos istorija bei struktūra, jaunieji šauliai mokosi rikiuotės sąvokų ir elementų, išgyvenimo gamtoje būdų, kaip tinkamai panaudoti palapinsiaustę statant iš jos pastogę, kaip įsirengti stovyklavietę. Stovykloje vykdomas ir profesinis orientavimas, jos dalyviai turės galimybę pabendrauti su Alytaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos pareigūnais, kurie mokys vaikus saugiai elgtis gamtoje, tinkamai užgesinti laužą. Civilinės apsaugos tarnybos pareigūnai pristatys pagrindinius saugaus elgesio veiksmus iškilus pavojams gamtoje, išgyvenimo gamtoje principus. Atvykęs policijos pareigūnai ir mobilusis būrys papasakos apie savo veiklą ir supažindins su kinologų darbo specifika.
Stovykloje jaunieji šauliai bus suskirstyti į 9 komandas, kurios 3 dienas varžysis dėl geriausio šauliško skyriaus vardo ir specialių Šaulių sąjungos įsteigtų prizų šaudymo rungtyse iš lanko, pneumatinio šautuvo, šratasvydžio ginklų, akies taiklumą pademonstruos smiginio rungtyje, žaisdami tinklinį, krepšinį bei atminties ir pastabumo rungtyje. Stovyklos baigiamoji dalis – 40 kilometrų žygis, kuriame jaunuoliai išmėgins savo jėgas ir ištvermę, o jį įveikę gaus I pakopos pažymėjimą ir ženkliuką. Kitąmet galės dalyvauti II pakopos ugdymo stovykloje ir taip šaulių sąjungoje kopti iki IV pakopos.

 

0
    0
    Jūsų krepšelis
    Krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę