IMG 6048Žinia apie Privalomosios karo tarnybos sugrąžinimą sulaukė didelio visuomenės susidomėjimo. Mano, kaip Lietuvos šaulių sąjungos vado, nuomonė taip pat tapo diskusijų objektu. Suprasdamas pavojus ir iššūkius, su kuriais susiduria mūsų valstybė, privalome itin atsakingai ir apgalvotai stiprinti Lietuvos gynybines galias, todėl jaučiu pareigą savo išsakytas mintis paaiškinti plačiau.
Pirmiausiai noriu pabrėžti, kad kiekvieno Lietuvos piliečio, šaulio pareiga yra ginti mūsų valstybę, nepriklausomai nuo to, koks gynybos modelis egzistuoja šiandien ar būtų pasirinktas ateityje. Taip pat svarbu, kad visuomenė, tame tarpe ir šauliai, suprastų ne tik akivaizdų šių dienų poreikį ir pastangas stiprinti valstybės gynybos potencialą, bet ir galimus kelius ir būdus, kaip tai atlikti.
Manau, kad profesionali kariuomenė ir savanoriškumo principu formuojamas rezervas yra vienas iš siektinų būdų stiprinti Lietuvos gynybines galias, ypač kalbant apie ilgalaikę mūsų valstybės Ginkluotųjų pajėgų raidos perspektyvą. Atsižvelgiu ir gerbiu Valstybės gynimo tarybos sprendimą, regiu dabarties iššūkius, su kuriais susiduriame, akivaizdu, kad Privalomoji karo tarnyba yra vienas iš galimų kelių stiprinant gynybos potencialą. Kaip LŠS vadas, atsargos karininkas jaučiu pareigą atkreipti dėmesį, kad yra spręstinų klausimų, kuriuos privalome turėti omenyje įgyvendindami VGT sprendimą.
Neabejoju, kad politikai ir Lietuvos kariuomenės vadovybė įvertins visus argumentus ir priims geriausią šiai dienai sprendimą, kuris bus be išlygų visų Lietuvos piliečių gerbiamas ir vykdomas. Raginu ir kviečiu išlikti vieningais, pasirengusiais valia ir ginklu ginti savo valstybę, nepriklausomai nuo to, ar tarnaujame savo valstybei kaip profesionalūs kariai, šauktiniai, savanoriai, pareigūnai, šauliai ar tiesiog Lietuvos piliečiai.
Nepriklausomai Lietuvai!
LŠS vadas
Ats. plk. ltn. Liudas Gumbinas

0
    0
    Jūsų krepšelis
    Krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę