Vasario 2 dieną Vytauto Didžiojo šaulių 2-osios rinktinės jaunieji šauliai, lydimo rinktinės vado pavaduotojo Vydo Verbilio, dalyvavo pėsčiųjų žygyje, skirtame paminėti kautynių su bolševikais Jiezne pergalės 100-mečiui. Daugiau nei 100 jaunųjų šaulių pajudėjo iš Žvirgždėnų kaimo link Jiezno.
Keliaudami Lietuvos partizanų kovų vietomis, Lietuvos savanorių pergalingo žygio keliu, aplankė ir pagerbė Jiezno kautynių su bolševikais mūšio vietą, pirmojo pasaulinio karo vokiečių karių kapines ir atidavė pagarbą Lietuvos savanoriams, žuvusiems kautynėse su bolševikais. Žygio pabaigoje dalyviai prie laužo buvo vaišinami šauliškomis vaišėmis – išvirta koše, o žygeivių bendrystę dar labiau sustiprino drauge su Jiezno kultūros ir laisvalaikio centro folkloro ansambliu „Jieznelė“ atliekamos Lietuvos savanorių dainos.
Renginio organizatoriai: Jiezno seniūnija ir LŠS Kauno Vytauto Didžiojo II-osios rinktinės Prienų 206 kuopa.
Partneriai: Prienų rajono savivaldybė, Jiezno kultūros ir laisvalaikio centras, Jiezno gimnazija, Jiezno miesto bendruomenė, Jiezno seniūnijos seniūnaičiai, LŠS Vlado Putvinskio-Pūtvio klubas.

0
    0
    Jūsų krepšelis
    Krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę