logo Rugpjūčio 1 d. į Vilniaus geležinkelio stotį sugrįžta „Misija Sibiras” ekspedicijos dalyviai. Liepos 17-ąją, Pasaulio lietuvių vienybės dieną, į Rusijos Federacijos Krasnojarsko kraštą buvo išlydėta 16 jaunų žmonių. Jų kelionės tikslas – aplankyti, pagerbti ir sutvarkyti Lietuvos laivės kovų dalyvių bei į Sibirą ištremtų ir čia žuvusių tautiečių nykstančias amžinojo poilsio vietas, paieškoti tebegyvenančių lietuvių. Ekspedicijos dalyviai lankėsi Zyriankos, Jeniseisko, Lesosibirsko, Strelkos, Savino, Zacharovkos, Momotovo, Piskunovkos gyvenvietėse, išsidėsčiusiose greta vienos didžiausių Sibiro upių – Jenisiejaus, 200–400 km ruože nuo Krasnojarsko miesto.
Ne pirmus metus ekspedicijoje dalyvauja ir šauliai. Šiemet – aktyvus Ariogalos šaulių kuopos vadas, mokytojas Andrius Bautronis. Pokalbį su juo skaitykite „Trimite“.
2006 m. pradėto vykdyti projekto „Misija Sibiras“ tikslas – ugdyti jaunimo pilietiškumą bei patriotiškumą. Nuo jo vykdymo pradžios lietuvių tremties ir įkalinimo vietose Sibire apsilankė dvylika jaunimo ekspedicijų, kurios sutvarkė arti 100 mūsų tremtinių kapinių bei susitiko su ten gyvenančiais lietuviais.

0
    0
    Jūsų krepšelis
    Krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę