Vadovaujantis 2007 m. Lietuvos šaulių sąjungos veiklos planu, kovo 17 d. Lietuvos kariuomenės Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomojo pulko Gaižiūnų poligone vyko šaudymo pratybos.

LŠS štabo G-3 skyriaus viršininko kpt. Virmanto Balandžio teigimu, šios pratybos yra puiki galimybė patikrinti šaulių gebėjimą elgtis su ginklu „kovinėse sąlygose“. „Kiekvienas čia atvykęs šaulys savo rinktinėje privalėjo išlaikyti kasmetinį šaudymo iš individualaus ginklo testą. Šiose pratybose mes tikriname tik praktinius šaulių įgūdžius elgiantis su ginklu“.
Po bendros rikiuotės ir instruktažo prasidėjo pratybos. Šaudoma buvo iš automatinio šautuvo „AK-74“. Atstumas iki taikinio – 100 m. Šį kartą pratybos vyko šaudykloje su elektroniniu būdu valdomais taikiniais. Pataikius į taikinį, jis nusvirdavo ir vėl pasikeldavo kitam šūviui. Šaulys turėjo iššauti 20 šūvių (po 5 iš skirtingų padėčių: gulėdamas, sėdėdamas, priklaupęs ir stovėdamas). Šalia esantis instruktorius skaičiavo pataikymus, ir kiekvienas šaulys gaudavo nedidelę savo rezultatų suvestinę.
Visiems išsirikiavus, pratybų vadovas plk. ltn. S. Bartuška paskelbė rezultatus: taikliausias tądien buvo Kauno AVDŠR šaulys Jonas Juodis. Kiekvienas jo paleistas šūvis buvo taiklus, tad taikinys „griuvo“ net 20 kartų.

0
    0
    Jūsų krepšelis
    Krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę