Gegužę Lietuvos šaulių sąjungos rinktinėse visoje Lietuvoje skamba muzika – vyksta šaulių meno kolektyvų apžiūros. Tokios apžiūros rengiamos kas dvejus metus, siekiant įvertinti šauliškus kolektyvus ir stipriausius iš jų pakviesti pasirodyti įvairiuose Lietuvos šaulių sąjungos (LŠS) renginiuose.

Šiais metais geriausiai pasirodžiusiems meno kolektyvams teks garbė koncertuoti birželio 27 d. prie Ringovės piliakalnio, kur vyks iškilminga Šaulių sąjungos vadų parko atidarymo ceremonija duosianti startą renginiams, skirtiems Lietuvos šaulių sąjungos 105-osios metinėms pažymėti.

„Šaulių ženkle yra ir šautuvas, ir daudytė, dar vadinama dūdele. Šie du dalykai turi eiti koja kojon, nes labai svarbu palaikyti mūsų kultūrą. O muzikuojantys šauliai dar ir kovinę dvasią labai gerai palaiko“, – įsitikinęs LŠS vadas plk. ltn. Linas Idzelis.

Apžiūrose dalyvauja įvairių žanrų jaunųjų šaulių bei šaulių meno kolektyvai, pavieniai atlikėjai, šaulių šeimos nariai. Šauliai savo meninius gebėjimus demonstruoja susibūrę į vokalinius ir instrumentinius ansamblius, chorus, o Žemaitijoje yra subūrę net orkestrą.

Savaitgalį Kaune ir Palangoje vykusiose apžiūrose geriausiai pasirodė: Karaliaus Mindaugo šaulių 10-osios rinktinės, Vilniaus 1026 atskiro šaulių būrio kolektyvas „Parabellum“ (vadovė – Lina Jaskevičienė).

„Mūsų komanda nuostabi – kaip smagu žiūrėti į dainuojantį kovinį šaulį ar mokomosios kuopos būrio vadę. Visi tokie saviti, tikri asmenybės, mums labai linksma kartu, ne tik dainuoti, bet  ir kalbėtis apie viską: nuo šauliškų iki kasdienio gyvenimo reikalų. Vieši pasirodymai reikalingi ne tik dėl praktikos: kai yra tikslas, norisi dar labiau pasitempti,“ – sako Rita Gudė, LŠS Karaliaus Mindaugo šaulių 10-osios rinktinės viešųjų ryšių specialistė kolektyve dainuojanti šaulė.

Taip pat komisijos aukščiausius įvertinimus gavo savo meistriškumą, balsingumą ir energiją atskleidęs Lietuvos šaulių sąjungos Vytauto Didžiojo šaulių (Kauno apskr.) 2-osios rinktinės ansamblis „ Žaibas“, nuostabaus balso savininkė solistė Kamilė Šlepavičiūtė iš LDK Kęstučio šaulių 7 -osios rinktinės Tauragės 702-osios kuopos ir išlaikantis savo charizmą, tradicijas, sėkmę ir pripažinimą Generolo J. Žemaičio Palangos 306 kuopos vyrų choras.

Šių meno kolektyvų pasirodymus galėsime išvysti birželio 27 d. prie Ringovės piliakalnio. Dar keli prie jų prisijungs po peržiūrų Panevėžyje ir Šiauliuose.

„Labai dėkojame daugiamečiams meno kolektyvų peržiūrų dalyviams, kurie pademonstravo didžiulį norą savo muzika suteikti džiaugsmą, pakelti šaulišką dvasią – ansambliui „Trimitas“ ir instrumentiniam „TRIO“, užėmusiems antrąsias vietas“ – sakė Aneta Kvedaravičienė, Lietuvos šaulių sąjungos visuomenės informavimo specialistė, atsakinga už renginių organizavimą.

Meno kolektyvų pasirodymus šiemet vertina kompetentinga komisija: Kauno valstybinio muzikinio teatro solistas šaulys Juozas Janušaitis, Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademijos docentas Danielius Vėbra, kompozitorius Julius Siurbis, Lietuvos šaulių sąjungos visuomenės informavimo specialistė Aneta Kvedaravičienė.

0
    0
    Jūsų krepšelis
    Krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę