Kasdienės treniruotės sporto salėje, nuolat tobulinti šaudymo įgūdžiai ir tvirtas broliškas petys šalia padėjo įveikti nelengvas kliūtis nugarą lenkiant sunkioms kuprinėms su ekipuote – savaitgalį Viešvilėje, Jurbarko rajone, vykusiose Lietuvos šaulių sąjungos (LŠS) geriausio skyriaus varžybose pergalę šventė Gen. Povilo Plechavičiaus šaulių (Šiaulių apskr.) 6-osios rinktinės šauliai.

„Trečias kartas nemelavo! Dvejus metus iš eilės užimdavome antrąją vietą, o šiemet labai rimtai ruošėmės, ir mums pavyko!“ – džiaugėsi šių metų varžybose geriausiai pasirodžiusio skyriaus vadas Justas Augustis iš Šiaulių.

Nuo ankstaus šeštadienio ryto iki pat sekmadienio vidurdienio šaulių komandos iš visų dešimties LŠS rinktinių ir svečių teisėmis dalyvavę Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų Žemaičių apygardos 3-iosios rinktinės kariai savanoriai varžėsi kovinio šaudymo, granatos metimo, pirmosios medicinos pagalbos teikimo, radijo stočių naudojimo, išgyvenimo ir inžinerinių kliūčių įveikimo bei kitose rungtyse.

Lietuvos šaulių sąjunga geriausio šaulių skyriaus varžybas rengia jau trečius metus, kad šauliai galėtų įvertinti savo gebėjimus veikti skyriuje ir išsiaiškintų, kuris Lietuvos regionas turi stipriausią komandą. Varžybose dalyvauja šauliai, kurie įprastai dirba savo darbus, rūpinasi šeimomis, o laisvalaikį skiria šaulystei ir yra neabejingi savo valstybei bei jos gynybai.

„Geriausio šaulių skyriaus varžybos – tai šaulio fizinių galių išbandymas. Ir ne tik. Šiaip nuo sofos pakilęs ir į varžybas atvažiavęs rezultato nepasieksi. Tavo hobis turi būti sporto salė ir šaudykla“, – įsitikinęs Lietuvos šaulių sąjungos vadas plk. ltn. Linas Idzelis.

Vado teigimu, labai svarbu atkreipti dėmesį ir į per mažą visuomenės fizinį aktyvumą. „Viena iš Šaulių sąjungos veiklos sričių – sveikos gyvensenos, aktyvaus gyvenimo būdo populiarinimas. Geriausio šaulių skyriaus varžybose dalyvavę šauliai yra puikus pavyzdys ir kartu priminimas, kad kas rytą reikia atsikelti bent šiek tiek anksčiau ir padaryti mankštą“, – primena plk. ltn. Linas Idzelis.

Jis taip pat pasidžiaugė, kad rengiant šias varžybas į pagalbą atėjo Viešvilės seniūnija, Viešvilės pagrindinė mokykla, Viešvilės Kristaus Atsimainymo parapijos klebonas Kęstutis Pajaujis, miškininkai, pasieniečiai, kariai savanoriai, gyventojai turėjo progą artimiau susipažinti su Šaulių sąjunga ir Lietuvos kariuomene, o patys šauliai ne tik dalyvavo varžybose, bet ir susirinko palaikyti besivaržančių bendražygių.

„Visi, kurie dalyvavo šiose varžybose, jau yra geriausi, bet varžybos ir yra tam, kad išrinktume pačius geriausius ir stipriausius. O varžytis išties buvo verta – nugalėtojams atiteko įspūdingas net 15 kilogramų sveriantis pereinamasis šių varžybų prizas – kalvio nukaltas metalinis skydas su dvigubu kryžiumi tvirtame akmenyje“, – sakė vienas iš varžybų organizatorių LŠS Saugumo ir operacijų planavimo skyriaus specialistas vrš. Raimundas Gresius.

Nugalėtojų komandai taip pat tenka garbė ir atsakomybė atstovauti Lietuvos šaulių sąjungai Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) geriausio skyriaus varžybose.

„Mes esame sukarinta organizacija ir turime mokėti tiek šaudyti, tiek granatą numesti, tiek pirmąją medicinos pagalbą suteikti ar inžinerines kliūtis įveikti, ir kas itin svarbu – veikti komandoje, – pabrėžė vrš. Raimundas Gresius. – O visuomenei tai yra žinia, kad žmonės turi stiprią jėgą, kuri juos gins ir saugos, kas benutiktų. Juolab, kad Lietuvos šaulių sąjunga nėra tik Vilniuje ar Kaune – šauliai veikia visoje Lietuvoje, ir kiekvienas pilietis gali tapti tos jėgos dalimi.“

Varžybų nugalėtojams Gen. Povilo Plechavičiaus šaulių (Šiaulių apskr.) 6-osios rinktinės komandai įteikti diplomai, LŠS vado vardinė dovana, nugalėtojų pereinamasis prizas. Antrąją vietą iškovoję Karaliaus Mindaugo šaulių (Vilniaus apskr.) 10-osios rinktinės šauliai ir trečiosios vietos laimėtojai Žemaitijos šaulių (Telšių apskr.) 8-osios rinktinės skyrius apdovanoti diplomais bei suvenyrais, o svečių komandai – KASP Žemaičių apygardos 3-iosios rinktinės skyriui – įteiktos dovanos su LŠS simbolika ir dalyvių diplomai.

 

0
    0
    Jūsų krepšelis
    Krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę