„Džiaugiuosi įveikęs šias varžybas. Fiziškai jaučiu, kad galėčiau dar kartą eiti, bet psichologiškai, manau, kad kažkur sulūžčiau“ – sakė Edilijus, Lietuvos šaulių sąjungos Suvalkijos šaulių (Marijampolės apskr.) 4-osios rinktinės šaulys, vos prieš kelis mėnesiu nusivilkęs jaunojo šaulio uniformą.

Išties, šį kartą Šiaulių rajone vykusios LŠS Geriausio šaulių skyriaus varžybos buvo sudėtingos kaip niekad. Per vieną dieną šauliai turėjo įveikti net 15 rungčių. Tarpai tarp jų – sparčiai žygiuojant 1,5 km su pilna kuprine, šarvine liemene ir šalmu, kad spėtum į kitą rungtį. Iš viso per dieną šauliai nužygiavo apie 30 km, o kur dar fizinės, loginės ir išmanumo bei ištvermės pareikalavusios užduotys, kurias reikėjo atlikti per trumpiausią įmanomą laiką.

Tada naktis miške po žvaigždėmis, spaudžiant šaltukui, ir 3 km spartusis žygis, išsunkiantis paskutiniąsias jėgas.

„Dalyvauju trečią kartą, tai galiu pasakyti, kad varžybos sunkesnės. Organizatoriai tikrai stengėsi ir jaučiasi, kad kiekvienais metais vis naujų, įdomesnių užduočių prideda, – iškart po finišo sakė Andrius, LŠS Karaliaus Mindaugo šaulių (Vilniaus apskr.) 10-osios rinktinės šaulys. – Svarbiausia šiose varžybose yra komanda ir geras susidirbimas. Aišku, dar reikia pasirūpinti gerais batais ir pleistriukais.“

Dalyvių gausa

Šiais metais Gruzdžių miestelyje Šiaulių rajone susirinko 15 komandų: atstovai iš visų dešimties Lietuvos šaulių sąjungos rinktinių, keturios Krašto apsaugos savanorių pajėgų komandos (svečių teisėmis) ir LŠS Garbės sargybos kuopos aštuntukas.

Penktadienio popietę suvažiavę į Gruzdžių miestelį, varžybų dalyviai išsitraukė startinius numerius, išklausė instruktažą, atidavė savo mobiliuosius telefonus ir gavę žemėlapius nuėjo ruoštis – varžybos startavo šeštadienį 5 ryto, kuprinių svėrimu.

O tada jau pirmyn į užduotis: kovinis šaudymas įvairiais ginklais; inžinierinės kliūties įveikimas, apeinant minas ir atotampas bei priešiškos autotransporto priemonės sunaikinimas; persikėlimas per vandens kliūtį irkluojant kastuvėliais; šliaužimas po tinklu, kai į tarpą vos telpi su šarvine liemene, o kur dar ginklas; kliūties ruožas stumiant sunkiasvorę karinę mašiną ir už tave didesnės padangos ridenimas; išgyvenimo užduotis – kai per kelias minutes turi susirasti priemones ne tik laužui susikurti, bet ir rasti indą vandeniui, kuris privalo užvirti; o dar turi išgelbėti po sprogimo rimtus sužalojimus patyrusius žmones ir t.t.

O tada greitu žingsniu į kitą užduotį – dažnas pavalgyti spėdavo tik žygiuodamas. O poilsis laukė tik tų, kurie įveikė loginę užduotį ir iššifravo stovyklavietės koordinates.

Kiek jėgų tai kainavo šauliams ir kariams geriausiai matėsi prie finišo linijos sekmadienio rytą. Ne vienas tiesiog griuvo ir tik po kurio laiko šlubuodamas traukėsi į šešėlį. Vienas gražiausių varžybų momentų, kai finišo liniją kirtę kariai savanoriai, nusimetė kuprines ir nubėgo atgal vienas kitą ragindami: „turime padėti šauliams!” ir bėgo šalia finišuojančios komandos, drąsindami, ragindami, net prilaikydami už nugaros paskutiniąją finišuojančią merginą.

Šauliai – visuomenės elitas

„Čia yra šaulių sąjungos branduolys: galingas stiprus, kuris aukoja savo laisvalaikį tam, kad galėtų stiprinti savo įgūdžius ir valią priešintis, jeigu to reikėtų. Šalia mūsų karių, šalia mūsų sąjungininkų reikia turėti stiprią visuomenę. Tiek mano veikloje, tiek mano širdyje Šaulių sąjungos vieta yra labai labai svarbi“, – jau kiek atsipūtusius ir rikiuotėje pasitempusius varžybų dalyvius sveikino krašto apsaugos ministras Laurynas Kasčiūnas.

Varžybų dalyvius sveikinęs LR Seimo narys, šaulys Paulius Saudargas pabrėžė, kad visi čia susirinkusieji yra nugalėtojai, o šauliai tiek tarpukariu, tiek dabar yra visuomenės elitas.

„Kiekvienam, kuris stovi prieš mane, galima spausti ranką. Rungtys, aš jums garantuoju, su kiekvienais metais tik sunkės. Taip reikia. Nes mes arba kylame, arba leidžiamės. Džiaugiuosi, kad skiriate dėmesio ir rimtai pasiruošėte“, – sakė LŠS vadas plk. ltn. Linas Idzelis.

Galiausiai – labiausiai visų laukta akimirka. Tai, kas gi tapo šių metų LŠS Geriausio šaulių skyriaus varžybų nugalėtojais? Lietuvos šaulių sąjungos Gen. P. Plechavičiaus šaulių (Šiaulių apskr.) 6-oji rinktinė, antrus metus iš eilės apgynusi čempionų titulą!

„Kartosim!” – tvirtai pareiškė čempionų taurę į viršų keldami šiauliečiai.

Vidmanto Činausko nuotraukos.

***

ŠAULIŲ RINKTINIŲ REZULTATAI

 1. LŠS 6-oji rinktinė (160 tšk.)
 2. LŠS 10-oji rinktinė (151 tšk.)
 3. LŠS 8-oji rinktinė (147 tšk.)
 4. LŠS 9-oji rinktinė (145 tšk.)
 5. LŠS 1-oji rinktinė (135 tšk.)
 6. LŠS 4-oji rinktinė (122 tšk.)
 7. LŠS 3-oji rinktinė (121 tšk.)
 8. LŠS 2-oji rinktinė (115 tšk.)
 9. LŠS 5-oji rinktinė (96 tšk.)
 10. LŠS 7-oji rinktinė (52 tšk.)
 11. LŠS Garbės sargybos kuopa

 

BENDROS ĮSKAITOS REZULTAI

 1. KASP 6-oji rinktinė (213 tšk.)
 2. KASP 3-oji rinktinė (179 tšk.)
 3. LŠS 6-oji rinktinė (160 tšk.)
 4. KASP 5-oji rinktinė (158 tšk.)
 5. LŠS 10-oji rinktinė (151 tšk.)
 6. LŠS 8-oji rinktinė (147 tšk.)
 7. LŠS 9-oji rinktinė (145 tšk.)
 8. LŠS 1-oji rinktinė (135 tšk.)
 9. LŠS 4-oji rinktinė (122 tšk.)
 10. LŠS 3-oji rinktinė (121 tšk.)
 11. LŠS 2-oji rinktinė (115 tšk.)
 12. LŠD 5-oji rinktinė (96 tšk.)
 13. KASP 2-oji rinktinė (78 tšk.)
 14. LŠS 7-oji rinktinė (52 tšk.)
 15. LŠS Garbės sargybos kuopa

 

0
  0
  Jūsų krepšelis
  Krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę