saudymas 130,,Lietuvos Respublikos ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymo pataisos – aktuali ir svarbi tema“, – pripažįsta Lietuvos šaulių sąjungos vadas ats. plk. ltn. Liudas Gumbinas.
Pasak LŠS vado, „šiandien Lietuvos piliečiai, taigi ir šauliai, turi teisę namuose laikyti ginklus sportui, savigynai ar medžioklei“. Šaulių sąjungos prioritetas bei siekis – tam pritaria ir LŠS Centro valdybos (CV) nariai – praplėsti teisines sąvokas ir įteisinti galimybę šauliams ginklus turėti ne tik sportinei, bet ir šauliškai veiklai – rengtis valstybės gynimui.
Nepaisant, kad šiuo metu inicijuojamos Ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymo pataisos, šauliai teiks ir savąjį įstatymo pataisų variantą, tačiau LŠS CV nutarimu, šis įstatymo projektas bus teikiamas Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetui, suderinus su Krašto apsaugos ir Vidaus reikalų ministrais, Lietuvos kariuomenės vadu.
„Automatinių ginklų laikymas namuose – šiandien šauliams nėra esminė kliūtis tinkamai rengtis valstybės gynimui, – teigia ats. plk. L. Gumbinas,   todėl šį klausimą būtina išsamiai svarstyti bei teikti apsispręsti Seimui.“

0
    0
    Jūsų krepšelis
    Krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę