2024 m. gegužės 10–12 d. Lietuvos šaulių sąjunga Šiaulių rajone, Gruzdžių seniūnijoje, organizuoja LŠS pratybas „Geriausio šaulių skyriaus varžybos“.

Varžybose dalyvaus 15 komandų, kurias delegavo Lietuvos šaulių sąjungos ir Krašto apsaugos savanorių pajėgų rinktinės iš visos Lietuvos. Šauliai ir kariai savanoriai varžysis tokiose rungtyse kaip kovinis šaudymas, pirmos medicinos pagalbos teikimas taktinėje aplinkoje, vandens kliūčių įveikimas, išgyvenimo įgūdžių ir loginės užduotys, spartusis žygis bei daugelyje kitų.

„Pasirengimą šioms varžyboms šauliai pradėjo dar pernai. Užduotys išties sudėtingos ir reikalauja nemenko pasirengimo, tad iššūkių tikrai netruks ir iš dalyvių pareikalaus tiek fizinės, tiek psichologinės ištvermės. Linkiu visiems dalyviams geros nuotaikos, o seniūnijos gyventojų atsiprašome už laikinus nepatogumus ir kviečiame į varžybų uždarymo šventę“ – sako varžybų organizatorius Raimundas Gresius, LŠS Saugumo ir operacijų planavimo skyriaus specialistas.

LŠS geriausio šaulių skyriaus varžybas rengia kasmet. Pernai Jurbarko rajone vykusiose varžybose pergalę šventė Gen. Povilo Plechavičiaus šaulių (Šiaulių apskr.) 6-osios rinktinės šauliai, tad šiemet stipriausios komandos renkasi Šiaulių rajone.

Nugalėtojų komandai taip pat tenka garbė ir atsakomybė atstovauti Lietuvos šaulių sąjungai Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) geriausio skyriaus varžybose.

Gruzdžių seniūnijos gyventojai informuojami, kad gegužės 11–12 dienomis šviesiuoju ir tamsiuoju paros metų šauliai ir kariai savanoriai judės Gruzdžių, Aukštrakių, Klebonų ir Medenos miškuose bei keliuose, su savimi turės ginklus, gali būti naudojamos imitacinės priemonės, girdėtis imitaciniai šūviai.

Planuojama, kad varžybų dalyviai finišuos gegužės 12 d. ryte Gruzdžių miestelyje. Čia numatyta jų pasitikimo ir apdovanojimo šventė, į kurią kviečiami ir gyventojai.

***

Šventės Gruzdžiuose (aikštėje prie Gruzdžių bažnyčios) programa

07.00 val. finišuojančių šaulių ir KASP karių sutikimas

09.30 val. Lietuvos kariuomenės uniformų muziejaus ekspozicija

11.30 val. Šaulių orkestro pasirodymas ir šauliška košė

13.30 val. varžybų nugalėtojų apdovanojimų ceremonija

0
    0
    Jūsų krepšelis
    Krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę