Pasibaigus rudens atostogoms į mokyklas sugrįžta Krašto apsaugos ir Švietimo, mokslo ir sporto ministerijų organizuojamas projektas – pilietiškumo ir gynybos įgūdžiu kursas skirtas devintų klasių moksleiviams.

Lapkritį dešimtyje Lietuvos mokyklų vyks trijų dienų kursas, kuriame devintokai gilins žinias apie nacionalinį saugumą, piliečių vaidmenį valstybės gynyboje ir įgis praktinių išgyvenimo įgūdžių ir pirmosios medicinos pagalbos.

Svarbų vaidmenį šiame kurse vaidina Lietuvos šaulių sąjunga, kuriai yra patikėta užduotis – rūpintis mokymais visose šalies mokyklose.

Pirmieji bandomieji pilietiškumo ir gynybos įgūdžių mokymai devintokams vyko pavasarį. Tuomet iš juose dalyvavusių mokyklų sulaukta teigiamų atsiliepimų ir palaikymo projektui. Mokyklų vadovai teigė, jog vaikai aktyviai įsitraukė tiek į teorinius mokymus, tiek į išbandymų žygį, kuriame galėjo pritaikyti sukauptas žinias. Dauguma mokymų dalyvių tikino, jog, jei būtų galimybė, panašiuose kursuose dalyvautų dar kartą.

Šiuo metu kursas vyksta Šilutės Martyno Jankaus pagrindinėje mokykloje ir Plungės rajono Alsėdžių Stanislovo Narutavičiaus gimnazijoje, kur kursą veda Vakarų (Jūros) šaulių 3-iosios rinktinės ir Žemaitijos šaulių 8 rinktinės šauliai.

Praktiniai pilietiškumo ir gynybos įgūdžių mokymai bus tęsiami pavasarį ir planuojama, kad per keletą ateinančių mokslo metų juose galės dalyvaus visi šalies devintokai: 2022–2023 m. pavasarį dalyvaus 10 proc. visų devintų klasių mokinių, 2023–2024 m. – 50 proc., 2024–2025 m. – 100 proc.

 

0
    0
    Jūsų krepšelis
    Krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę