Lietuvos šaulių sąjunga šiemet mini įkūrimo 100-metį, todėl jau nuo metų pradžios vyksta daug įvairių renginių, visos šaulių rinktinės mini šią svarbią sukaktį. Vienas svarbių siekių – prisiminti, paminėti organizacijai svarbius asmenis, prikelti kiekvieno atmintyje jų nuveiktus darbus ir svarbą ne tik organizacijos, bet ir visos Lietuvos istorijos kontekste.
Kovo 16 d. minime pedagogės, tautosakininkės, tautinio atgimimo veikėjos, šaulių būrio vadės Jadvygos Teofilės Juškytės-Širšės 71-ąsias mirties metines.
Jadvyga Teofilė Juškytė gimė 1868 m. gruodžio 20 d. Pernaravoje. Per savo gyvenimą ši moteris dirbo mokytoja, mokytojavo Šilo Pavėžupyje pas Vladą Putvinskį, yra pirmųjų lietuviškų vadovėlių autorė, vieno iš pirmųjų atgimstančios Lietuvos žemėlapio sudarytoja. Ji neliko abejinga spaudos draudimui, todėl slapta gabeno knygas, Širšės slapyvardžiu bendradarbiavo lietuviškoje spaudoje, bendravo ir išvien dirbo su Juozu Tumu-Vaižgantu, Povilu Višinskiu, Gabriele Petkevięaite-Bite, Jonu Jablonskiu, jau anksčiau minėtu Vladu Putvinskiu ir kitais to meto šviesuoliais.
Mirė 1948 m. kovo 16 d. Pernaravos valsčiuje, jos pageidavimu buvo palaidota su šaulės uniforma, nors to meto istorinės aplinkybės nebuvo palankios reikšti savo valią ir atvirai deklaruoti patriotinius jausmus.
Jadvyga Teofilė Juškytė apdovanota DLK Gedimino III laipsnio ordinu ir Lietuvos nepriklausomybės medaliu. 

0
    0
    Jūsų krepšelis
    Krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę