Lapkričio 27 dieną Zarasų rajono savivaldybė tęsdama Nepriklausomybės kovų savanorių įamžinimo darbus prie Imbrado Nukryžiuotojo Jėzaus bažnyčios įrengė atminimo lentą skirtą Imbrado valsčiaus savanorių ir Vyties Kryžiaus kavalierių atminimui.

Kartu su Zarasų rajono savivaldybės atstovais, miestiečiais, Krašto apsaugos savanorių pajėgų kariais gausiai dalyvavo ir Lietuvos šaulių sąjungos Zarasų „Vyčio“ kuopos šauliai ir jaunieji šauliai.

Renginys prasidėjo Šv. Mišiomis Imbrado bažnyčioje, kurias aukojo Antazavės klebonas, Imbrado Nukryžiuotojo Jėzaus parapijos administratorius kun. Vytautas Dagelis. Klebonas pakvietė visus susirinkusius melstis už Imbrado savanorius, už visus krašto gynėjus ir už Lietuvos kariuomenę. Pamokslo metu susirinkusieji išgirdo daug prasmingų minčių apie nuolatinę gėrio ir blogio kovą, apie atsinaujinimą, prasidedant naujiems liturginiams metams ir Adventui.

Po Mišių renginio dalyviai gražiai susibūrė aplink naujai įrengtas atminimo lentas bažnyčios papėdėje. Aidint Lietuvos himnui šaulių vadas A. Guogis iškėlė Trispalvę, kuri nuo šiol nuolat plevėsuos šioje garbingoje vietoje. Kun. V. Dagelis pašventino savanorių atminties simbolius, buvo padėtos gėlės, uždegtos žvakės. Visi susirinkusieji susikaupė tyloje, o kariai – savanoriai atliko tris garbės salves. Imbrado ansamblis atliko partizanams skirtą dainą.

Renginį vedęs Imbrado seniūnijos seniūnas Vygirdas Žalkauskas trumpai priminė Nepriklausomybės kovų istorinį kontekstą, papasakojo apie Savivaldybės nuveiktus darbus, įrengiant šį atminimo objektą.

Zarasų šaulius ir Imbrado seniūniją sieja bendrai vykdytos priemonės, galima teigti, kad vyksta socialinė partnerystė. Vien per pastaruosius dvejus metus šauliai dalyvavo trijuose renginiuose Imbrado seniūnijoje, kur virė ir nemokamai dalino šaulių košę, seniūnija pasirūpindavo maisto produktais ir indais. Šiemet tai pirmą kartą įvyko prie Švč. Mergelės Marijos koplyčios birželio 30 d., vykstant pirmiesiems kun. V. Dagelio išrūpintiems atlaidams. Visi dalyvavę tikintieji, piligrimai buvo maloniai nustebinti ir dėkojo šauliams.

Renginyje su šaulio uniforma dalyvavęs rajono Savivaldybės mero pavaduotojas Rimantas Jurevičius džiaugėsi, kad dar vienoje seniūnijoje įamžintas savanorių atminimas, pasidalino prasmingomis mintimis apie kovas, kurios vyko prieš daugiau kaip 100 metų. Daugybė savanorių žuvo už Tėvynę, kitų likimas susiklostė įvairiai. Vicemeras pakvietė žmones, ką nors žinančius apie galimai užmirštus savanorius, pasidalinti informacija su savivaldybe.

Zarasų rajono savivaldybės inf.

0
    0
    Jūsų krepšelis
    Krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę