Nuo penktadienio vakaro, pradėjus vykdyti Vyriausybės sprendimą šventinį savaitgalį riboti gyventojų patekimą į kitus miestus, Šaulių sąjunga rėmė policiją ne tik patruliuodami gatvėse, bet ir padėdami užtikrinti keliaujančių kontrolę patikros postuose.
Vien Vilniaus apskrityje apie 400 šaulių padėjo policijos pareigūnams patikros postuose prie įvažiavimų į Vilnių, apie pusšimtis šaulių patruliavo miesto gatvėse. „Šiandien matome rezultatą prieš tris metus pradėto šaulių bendradarbiavimo su Vilniaus policija. Esant šiai sudėtingai situacijai, kai bet kokia pagalba yra svarbi, džiaugiuosi, kad rinktinės šauliai gali svariai padėti ir tas įdirbis, policijos pasitikėjimas – mums, šauliams, labai svarbus. Šį savaitgalį savanoriškai vykdžiusių užduotis Vilniaus šaulių skaičius buvo rekordinis“, – apie savaitgalį aktyvią šaulių veiklą sakė Karaliaus Mindaugo šaulių 10-osios rinktinės vadas mjr. Mindaugas Sakalauskas.
Šauliai tęsė patruliavimus miestų gatvėse, prie pažintinių takų, parkuose, sutiktus asmenis ragino nesibūriuoti, saugoti save ir kitus, priminė apie būtinybę dėvėti kaukes.
Šauliai visoje Lietuvoje praėjusį savaitgalį taip pat vykdė jau įprastomis tapusias užduotis: budėjo mobiliuose koronaviruso patikros punktuose, savanoriavo Karštojoje koronos linijoje 1808,  padėjo užtikrinti maisto, vaistų pristatymą saviizoliacijoje esantiems ir rizikos grupei priklausantiems asmenims, budėjo prie šalies ligoninių ir prižiūrėjo viešąją tvarką, šauliai-vairuotojai užtikrino ligonių bei medicininių reagentų pervežimą.
Nuo kovo 16 d., kai Lietuvoje buvo paskelbtas karantinas, kasdien ne mažiau nei 165 šauliai savanoriškai vykdo užduotis ir teikia pagalbą bei paramą valstybinėms ar savivaldybių institucijoms visoje Lietuvoje.
0
    0
    Jūsų krepšelis
    Krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę