Pasaulio lietuvių centre, Lemonte vyko Lietuvos šaulių sąjungos išeivijoje (LŠSI) XXII-asis visuotinis suvažiavimas, kuriame dalyvavo išeivijos šauliai iš Čikagos, Detroito, Los Andželo, Floridos, Lietuvos šaulių sąjungos vadas plk. Albertas Dapkus su LŠS delegacija iš Lietuvos ir svečiai iš Čikagos.

Suvažiavimo metu įvyko ir Lietuvos šaulių sąjungos išeivijoje vado rinkimai, kurių metu naujuoju vadu tapo šaulys Ovidijus Bernatonis.

Suvažiavimas prasidėjo šv. Mišiomis, vėliau buvo padėtos gėlės prie A. Ramanausko – Vanago paminklo, sugiedoti JAV ir Lietuvos himnai, sukalbėta invokacija bei tylos minute pagerbti mirę ir žuvę šauliai. Po vadų pasikeitimo sveikinimo žodžius tarė LŠS vadas plk. Albertas Dapkus, Vlado Putvinskio-Pūtvio klubo prezidentas Stasys Ignatavičius, JAV lietuvių bendruomenės nariai ir buvo perskaitytas sveikinimo raštas iš Kanados kuopos vado Vytauto Pečiulio.

Vėliau vyko diskusijos dėl Lietuvos šaulių sąjungos išeivijoje statuto projekto, veiklos koordinavimo su šaulių daliniais Europoje ir atstovavimo LŠS. Naujai išrinktas šaulių išeivijoje vadas Ovidijus Bernatonis pasirašė apdovanojimą ir įteikė tris kadencijas LŠSI vadovavusiam Juliui Rūteniui Butkui Lietuvos šaulių sąjungos išeivijoje šaulio žvaigždės apdovanojimą.

 

0
    0
    Jūsų krepšelis
    Krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę