IMG-1395-001-9801-s820x541 Trečiadienio popietę Lazdijų miesto Nepriklausomybės aikštė atrodė didingai. Joje iškilmingoje rikiuotėje stovėjo per šimtą Lietuvos šaulių sąjungos Alytaus karininko Antano Juozapavičiaus šaulių 1-osios rinktinės Lazdijų gen. Adolfo Ramanausko – Vanago 4-osios kuopos jaunųjų šaulių. Iškilmingos ceremonijos metu Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis visų rajono mokyklų vadovams įteikė jaunųjų šaulių uniformų perdavimo aktą. Iš viso iš savivaldybės lėšų buvo nupirkta ir įteikta 90 šaulių uniformų komplektų.

 

IMG-1414-006-9816--9818
Jaunųjų šaulių uniformų Lazdijų rajono savivaldybės mokyklų jauniesiems šauliams perdavimo akte pažymima: „Remdamasi Lazdijų rajono savivaldybės, Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų Dainavos apygardos 1-osios rinktinės ir Lietuvos šaulių sąjungos karininko Antano Juozapavičiaus šaulių 1-osios rinktinės bendradarbiavimo sutartimi ir siekdama ugdyti vaikų ir jaunimo pilietiškumą, patriotizmą, tautiškumą bei užtikrinti prasmingą ir sveiką vaikų ir jaunimo laisvalaikį, Lazdijų rajono savivaldybė perduoda jaunųjų šaulių uniformas rajono mokyklų jauniesiems šauliams ir linki jiems išaugti dorais Lietuvos Respublikos piliečiais, išsiugdyti ne tik fizinę ištvermę, bet ir tvirtą valią, išmokti prisiimti atsakomybę, ginti savo šalį ir jos tautines vertybes. Tikime, kad šalia Jūsų visuomet jausimės saugūs.“
Perdavimo aktą pasirašęs ir į miesto aikštę susirinkusius šaulius bei jų vadus sveikinęs meras A. Margelis sakė, jog labai svarbu mums patiems pasirūpinti savo gimtojo krašto bei visos valstybės saugumu. „Nors mūsų valstybė priklauso NATO, tačiau negalime remtis vien šios organizacijos jėgomis. Kiekviena šalis turi organizuoti savo gynybą ir skirti jai lėšų. Manau, jog valstybinės institucijos taip pat turi jausti pareigą savo lėšomis prisidėti prie krašto gynybos stiprinimo“, – kalbėjo meras A. Margelis. Jis pasidžiaugė, jog Lazdijų rajono savivaldybėje gyvena patriotiški žmonės, kurie patys myli ir gerbia savo gimtąją šalį ir perduoda šią patirtį  jaunajai kartai. Mero teigimu, itin džiugina faktas, jog Lazdijų kraštas yra išugdęs daug puikių karininkų, kurie užimdami aukštas ir atsakingas pareigas sąžiningai dirba Tėvynės labui. Meras ragino šių kraštiečių pavyzdžiu sekti ir  jaunuosius šaulius, sveikino juos įsiliejus į Tėvynės gynėjų gretas, linkėjo jiems sąmoningumo ir stiprybės bei atkaklaus pasiryžimo saugojant ir ginant Tėvynę, jos laisvę ir nepriklausomybę.
Į iškilmingą rikiuotę susirinkusius jaunuosius šaulius, jų būrio vadus, mokyklų vadovus bei rajono valdžios atstovus sveikino Lietuvos šaulių sąjungos Alytaus apskrities karininko A. Juozapavičiaus šaulių 1-osios rinktinės vadas Skirmantas Valatkevičius. Jis įteikė Lazdijų rajono savivaldybės merui A. Margeliui padėkos raštą už aktyvią paramą ir asmeninį indėlį plėtojant dvišalį bendradarbiavimą bei stiprinant Lietuvos šaulių sąjungos veiklą.
Į iškilmingą jaunųjų šaulių uniformų perdavimo ceremoniją atvykęs Krašto apsaugos savanorių pajėgų vadas plk. Artūras Jasinskas džiaugėsi, kad jo gimtajame Lazdijų krašte toks gausus skaičius jaunųjų šaulių. Vadas linkėjo jiems augti, mokytis, treniruotis, praktikuotis, kad esant reikalui galėtų tinkamai ginti savo gimtąjį kraštą, valstybę. Vadas dėkojo Lazdijų rajono savivaldybės merui A. Margelui už teikiamą paramą jauniesiems šauliams ir teigė nežinąs kitos tokios savivaldybės, kuri taip aktyviai prisidėtų siekiant užtikrinti Lietuvos valstybės saugumą.
Baigiantis ceremonijai jaunieji šauliai Aurimas ir Margarita ragino bendraamžius būti tiesiais ir teisingais, budriais Tėvynės gynėjais, niekada nesulaužyti šaulio priesaikos, būti pavyzdžiu savo ir kitų mokyklų mokiniams, budėti Tėvynės sargyboje, ginti Lietuvos nepriklausomybę ir lietuviškąją žemę, būti vertais šaulio vardo. Pasibaigus ceremonijai visi jos dalyviai buvo pakviesti į Lazdijų rajono viešosios bibliotekos salę, kur vyko filmo apie Lietuvos partizanus „Baladė apie Rimvydą ir Žaibą“ peržiūra. Filmą pristatė jo autorius Sigitas Birgelis ir režisierė Jolanta Malinauskaitė-Vektorienė. „Baladė apie Rimvydą ir Žaibą“ – tai pirmas pilno metražo filmas apie Lietuvos partizanus ir jų ryšininkus Lenkijos ir Lietuvos pasienyje 1945–1949 m. „Baladė“ yra dokumentinio pobūdžio su meniniais vaidybos elementais. Pagrindinis filmo leitmotyvas – dviejų Lietuvos partizanų Jurgio Krikščiūno-Rimvydo ir Vytauto Prabulio-Žaibo žūtis 1949 m. gruodžio 15-ąją Šlynakiemyje, netoli Punsko.

 

Nuotraukos ir informacija: www.lazdijai.lt

0
    0
    Jūsų krepšelis
    Krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę