Birželio 14-ąją, Gedulo ir vilties dieną, visoje Lietuvoje vyksta renginiai, skirti paminėti 1941 metais pradėtas pirmąsias Lietuvos gyventojų masines tremtis ir žudynes.
Treti metai iš eilės sovietinių represijų aukų atminimas pagerbiamas projekto „Misija Sibiras“ organizuojama akcija „Ištark, išgirsk, išsaugok“, per kurią garsiai skaitomi tremtinių bei politinių kalinių vardai, nurodomi likimai. Akcijos tikslas – išsaugoti skaudžią mūsų tautos istoriją ir priminti, kad skaičiai nėra tik bejausmė statistika, bet realūs žmonės, turintys savas istorijas bei likimus.
Kasmet besiplečianti skaitymų geografija šiemet vyksta dešimtyje miestų: Vilniuje, prie paminklo politiniams kaliniams ir tremtiniams; Kaune, Vytauto Didžiojo karo muziejaus kiemelyje; Klaipėdoje, aikštėje prie paminklo vieningai Lietuvai „Arka“, Šiauliuose, šalia Šiaulių turizmo ir informacijos centro; Panevėžio Nepriklausomybės aikštėje; Alytuje, prie memorialo „Nurimęs varpas“; Marijampolėje, šalia paminklo tremčiai atminti ir memorialinio vagono; Mažeikiuose, šalia Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčios; prie Jonavos ir Utenos kultūros centrų. Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje skaitymai vyksta visą parą.
Kvietimą prisijungti prie akcijos labai nuoširdžiai sutiko šauliai. Įvairiuose miestuose jie – suaugusieji ir jaunimas – budi renginio vietose ir dalyvauja skaitymuose dienos ir nakties metą. Į akcijos organizatorių kvietimą dalyvauti pačiu sunkiausiu metu – paryčiais – šauliai atsakė teigiamai.
Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimų centro duomenimis, vien tik 1940 m. birželio 15 d. – 1941 m. birželio 22 d. buvo įkalinta, nužudyta ir ištremta apie 23 000 Lietuvos piliečių, 1940–1953 m. laikotarpiu iš Lietuvos ištremta 131 600 žmonių.

0
    0
    Jūsų krepšelis
    Krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę