DSCN7335Vasario 20-21 d. Karaliaus Mindaugo šaulių 10-oje rinktinėje Vilniaus kuopos šauliai išklausė bandomąjį Technikos atpažinimo kusą Nr. 1. Jis skirtas tobulinti šaulių gebėjimą vykdyti vieną iš Lietuvos šaulių sąjungos įstatyme numatytų ginkluotųjų pajėgų paramos funkcijų – stebėjimo ir žvalgybos.

12 valandų trukmės intensyvaus mokymo metu šauliai treniravosi atpažinti kaimyninės šalies kariuomenės sunkiąją puolamąją ginkluotę, taip pat žvalgybinę, ryšių ir valdymo techniką, priešlėktuvinės ir prieštankinės gynybos bei savaeigės ir salvinės ugnies artilerijos ginkluotę. Taip pat buvo susipažinta su naktinio stebėjimo ir termovizorinės įrangos galimybėmis. Kursą parengė ir vedė atsargos kariai šauliai, kvalifikaciją įgiję tarnybos Lietuvos kariuomenėje metu ir kursuose Danijoje, JAV.

Ateityje numatoma parengti antrą ir trečią kurso dalį, kuriose bus mokomasi atpažinti galimo priešininko lengvąją ginkluotę ir skiriamuosius ženklus bei karinių oro pajėgų orlaivius, o taip pat ir NATO šalių ginkluotę. Kiekvienam informacijos paketui bus parengtos ir atitinkamos atmintinės.

 

0
    0
    Jūsų krepšelis
    Krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę