Grupė Karaliaus Mindaugo šaulių 10-osios rinktinės narių sausio 26–27 d. savo iniciatyva mokėsi 24 val. trukmės Išgyvenimo kurse Nr. 1. Jo metu šauliai mokėsi, kaip nestandartinėse situacijose efektyviai panaudoti žmogaus pagamintas priemones, kurios nelaimės atveju ir sudėtingomis sąlygomis padidintų padalinio ar šeimos išgyvenimo galimybes.
Kurso metu šauliai išklausė profesionalių instruktorių paskaitas apie tinkamą aprangą ir reikmenis, orientavimąsi be kompaso, mitybos niuansus, būsto, kuriame galima saugiai pailsėti ir prie žemesnių kaip 30 0C, jo įsirengimą, hipotermiją patyrusio draugo gelbėjimą, asmeninį susišildymą, ugnies išgavimą ir palaikymą įvairiais būdais, vandens išgavimą ir filtravimą. Praktiškai atliko užduotis išklausytų paskaitų tema, kad teorija būtų patikrinta praktiškai.
„Kurso dalyviai iš pat pradžių prisipažino, kad ankstesnės patirties veikti ekstremaliomis sąlygomis faktiškai nėra turėję, o kurso pabaigoje džiaugėsi geriau pažinę savo ekipuotę, išsiaiškinę jos trūkumus. Išgyvenimo kursas padėjo geriau pažinti ir save, savo mąstymą, įvertinti jo silpnąsias puses. Svarbiausia, kad šauliai per tas kelias dienas turėjo galimybę sužinoti būdus, kaip tai neutralizuoti, o įgytus specifinius įgūdžius bei žinias galės naudingai panaudoti tolimesnėje šaulio tarnyboje“, – pasibaigus kursui sakė instruktorius ats. mjr., šaulys Albertas Daugirdas ir negailėjo pagyrų broliams šauliams už motyvaciją bei norą tobulėti.
Kursas buvo parengtas dar 2007 m. ruošiant Lietuvos kariuomenės karius misijai Afganistane ir per dešimtį metų jį jau baigė beveik 1000 Lietuvos piliečių. Atnaujintas ir patobulintas kursas Lietuvos šaulių sąjungoje buvo patvirtintas 2015 m. pabaigoje ir iki šiol jame dalyvavo beveik 400 šaulių. Kelios dešimtys šaulių yra baigę ir Išgyvenimo kursą Nr. 2, šiuo metu laukia galimybės dalyvauti Išgyvenimo kurse Nr. 3. Viliamasi, kad ši kursų sistema padės šauliams kokybiškiau vykdyti tiek kovines, tiek kovinės paramos, tiek ir pilietinio pasipriešinimo užduotis.

 

0
    0
    Jūsų krepšelis
    Krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę