Lapkričio 4-6 dienomis vyko tradicinė LŠS jaunųjų šaulių asamblėja, kurią organizavo Lietuvos šaulių sąjungos štabas ir šaulių studentų korporacija „Saja“. Šiais metais Asamblėja subūrė aktyviausius jaunuosius šaulius į Gen. Povilo Plechavičiaus kadetų licėjų, kur vyko aktyvios veiklos ir diskusijos apie pilietiškumą.

„Džiugu, kad Asamblėja kiekvienais metais pritraukia aktyviausius jaunuosius šaulius iš visos Lietuvos. Tai jau tampa savotiška padėka už jų aktyvumą. Šių metų Asamblėjos tema skiriasi nuo praėjusiųjų – kalbame apie tai, kas yra aktualu, kas vyksta šiandien ir žvelgiame į ateities perspektyvas. Šią kryptį diktuoja besikeičianti aplinka ir jaunimo imlumas naujovėms.“,- sakė stovyklos vadovė, LŠS G9 (Pilietinio ugdymo) skyriaus neformalaus švietimo mokytoja Gertrūda Šitkauskaitė.

Asamblėja prasidėjo susipažinimo žaidimais, komandų formavimu bei buvusio korporacijos „Saja“ sendraugio kpt. Romo Jonaičio įžvalgomis apie karą Ukrainoje. Jo įžvalgos tapo puikiu pamatu pirmosios dienos diskusijoms.

Antrąją stovyklos dieną jaunuosius šaulius aplankė ir apie informacinę aplinką bei jos grėsmes pristatė LK Strateginės komunikacijos departamento atstovas mjr. Tomas Tauginas. Lietuvos bepiločių orlaivių naudotojų asociacijos atstovas Antanas Gedvilas pristatė bepiločių orlaivių panaudojimo galimybes, fotogrametrijos panaudojimą karyboje, plačiau papasakojo apie žvalgybinius dronus. Jaunieji šauliai mokėsi savarankiškai valdyti dronus. Asamblėjoje svečiavosi Germantė Bartkutė, supažindinusi jaunuosius šaulius su projektų rengimo pagrindais. Asamblėjos dalyviai užsiėmė ne tik protinėmis, tačiau ir fizinėmis veiklomis. Vakare jie turėjo galimybę susipažinti su Muay Thai kovos menu, dalyvaudami bendroje treniruotėje.

Dalyviai pagal iš anksto paruoštą simuliaciją grupėmis rengė projektus ir pristatė juos paskutiniąją Asamblėjos dieną. Labiausiai vertinimo kriterijus atitinkantį projektą parengę jaunieji šauliai buvo apdovanoti prizais.

Šiais metais asamblėjoje dalyvavo apie 40 jaunųjų šaulių ir korporacijos „Saja“ narių.

Jaunojo šaulio Modesto Klimos nuotraukos.

0
    0
    Jūsų krepšelis
    Krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę