Liepos 16 – 26 d. Britų armijos kadetų mokymo centre patirties sėmėsi jaunieji šauliai iš 10-ies Lietuvos šaulių sąjungos rinktinių kartu su britų kadetais ir bendraamžiais iš giminingų sukarintų organizacijų Estijoje, Latvijoje, Lenkijoje.

Mūsų jaunieji šauliai puikiai pasirodė tarp bendraamžių, o „Best Overall Cadet“ arba geriausiu iš geriausių stovyklos „Baltic Guard 2023“ kadeto titulu įvertintas ir apdovanotas jaunasis šaulys Armandas Čepurna iš Alfonso Smetonos šaulių 5-osios rinktinės.

„Lyderystė, pasitikėjimas savimi, geras karinis pasirengimas, puikūs veikimo komandoje įgūdžiai – tai savybės, kuriomis pasižymėjo geriausio iš geriausių kadeto įvertinimą stovykloje užsitarnavęs jaunasis šaulys Armandas Čepurna. Tai puikus atstovavimo Lietuvos šaulių sąjungai ir Lietuvai pavyzdys kitiems“, – sakė Lietuvos šaulių sąjungos delegacijai stovykloje vadovavęs Lietuvos šaulių sąjungos vado pavaduotojas plk. ltn. Gediminas Latvys.

Geriausiu kadetu iš Lietuvos delegacijos šioje stovykloje tapo jaunasis šaulys Rapolas Viskaitis iš Vytauto Didžiojo šaulių 2-osios rinktinės.

Puikius šaudymo gebėjimus pademonstravo Lietuvos šaulių sąjungos Pilietinio ugdymo skyriaus vedėja Sandra Vasiliauskienė, pelniusi geriausios šaulės titulą tarp visų stovyklos „Baltic Guard 2023“ suaugusiųjų.

12 dienų trukusioje „Baltic Guard 2023“ stovykloje jaunuoliai turėjo galimybę susipažinti ir išbandyti Jungtinėje Karalystėje naudojamas ginklų sistemas. Vyko šaudymo pratybos tiek uždarose, tiek lauko šaudyklose. Nemažai įgūdžių pareikalavo kliūčių ruožas ir lauko taktikos pratybos, kur teko pasitikrinti maskuotės, vadovavimo, stebėjimo ir patruliavimo, žemėlapių maketų konstravimo ir nukentėjusiųjų evakavimo įgūdžius.

„Šios užduotys buvo skirtos ne tik patikrinti kadetų bazinius karinius įgūdžius, bet, svarbiausia, komandinį darbą, lyderystę ir gebėjimą susitarti daugiakalbėje komandoje bei laiku atlikti užduotis“, – pabrėžė Britų armijos kadetų mokymo centro instruktoriai.

Stovyklautojai buvo supažindinti ir su naujausiais mokslo pasiekimais bei jų pritaikymu karyboje. Turėjo galimybę sudalyvauti praktiniame „Cyber First Online Safety“ seminare, įvertinti kibernetinio karo grėsmes, kovos būdus.

Nemažai laiko „Baltic Guard 2023“ stovykloje buvo skirta susipažinimui, darbo komandoje įgūdžių formavimui – mat jaunuoliai iš skirtingų šalių veikė mišriomis komandomis. Jaunuoliai būriavo, plaukė irklentėmis, baidarėmis, žaidė dažasvydį, aplankė Londono įžymiausias vietas, muziejus.

Lietuvos šaulių sąjunga su Britų armijos kadetais bendradarbiauja ir keičiasi patirtimi jau bene 20 m. Kadetai iš Jungtinės Karalystės taip pat atvyksta į Lietuvos šaulių sąjungos rengiamas tarptautines stovyklas „Žalgiris“.

Britų armijos kadetų nuotraukos. 

0
    0
    Jūsų krepšelis
    Krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę