Liepos 8-15 d. Nemenčinėje (Vilniaus raj.) Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Ugniagesių gelbėtojų mokyklos Civilinės saugos mokymo centre pirmą kartą rengiama jaunųjų šaulių ir jaunųjų ugniagesių vasaros stovykla. Jos tikslas – sudaryti paaugliams sąlygas turiningai pailsėti ir įgyti ugniagesio gelbėtojo veiklos žinių: išmokti ekstremaliomis sąlygomis gelbėti žmones, saugoti aplinką, o taip pat stiprinti sveikatą.
Stovykloje poilsiaus ir žinių semsis trisdešimt 13-mečių ir 14-mečių – dvidešimt jaunųjų šaulių ir dešimt jaunųjų ugniagesių.
Stovyklautojai klausysis paskaitų apie civilinę saugą, cheminius ir radiacinius pavojus, gaisrinę ir gelbėjimo techniką bei įrangą, pirmines gaisro gesinimo priemones, gaisrinės saugos užtikrinimą, pirmosios medicinos pagalbos teikimą, gamtinius, ekologinius pavojus, išgyvenimo principus.
Stovyklautojai vyks į Ugniagesių gelbėtojų mokyklos Valčiūnų pratybų lauką, kur mokysis naudotis pirminėmis gaisro gesinimo priemonėmis, išbandys gelbėjimo techniką bei įrangą, mokysis rišti gelbėjimo virvių mazgus, evakuotis iš dūmų pilno pastato. Jaunuoliai taip pat apsilankys Vilniaus apskrities priešgaisrinėje gelbėjimo valdyboje, Priešgaisrinėje techninėje parodoje, Bendrajame pagalbos centre bei Generolo A. Ramanausko kovinio rengimo centre.
Jauniesiems šauliams ir jauniesiems ugniagesiams bus surengta išvyka į Bernardinų vienuolyną, kur vaikai susitiks su vienuoliais, tvarkys Bernardinų kapines, Vilnios upės pakrantes. Stovyklautojai aplankys ir vaikų globos namus, ten jų darbščių rankų lauks šių namų auklėtiniai ir vadovai.
Stovyklos dalyviai ne tik mokysis, dirbs, bet turės laiko ir papramogauti: vyks į ekskursijas po Vilniaus miestą, rengs vakarones prie laužo, žygius pėsčiomis, sporto varžybas.
Šią vasaros stovyklą organizuoja Šaulių sąjunga bei Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas, vadovaudamiesi 2007 m. liepos 11 d. pasirašyta Sąjungos ir Departamento bendradarbiavimo sutartimi.

0
    0
    Jūsų krepšelis
    Krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę