Liepos 2-11 d. Kunigaikščio Vaidoto mechanizuotame pėstininkų batalione vyko jaunųjų šaulių IV pakopos stovykla, kurioje iš viso dalyvavo 85 jaunieji šauliai susirinkę iš visos Lietuvos. Stovyklos metu jaunieji šauliai mokėsi praktiškai atlikti įvairiausias užduotis.

Jaunieji šauliai stovyklos pradžioje turėjo medicinos kursą, mokėsi atpažinti ir apibūdinti kovinę techniką, atliko teritorijos žvalgybą. Įpusėjus stovyklai kiekvienas IV pakopos siekiantis jaunasis šaulys privalėjo pademonstruoti savo žygio planavimo, orientavimosi, topografijos, išgyvenimo gamtoje ir komandos formavimo įgūdžius.

Liepos 6-ąją dieną jaunieji šauliai dalyvavo įvairiausiose veiklose skirtuose Valstybės – karaliaus Mindaugo karūnavimo dienai paminėti. Jaunieji šauliai turėjo galimybę išmėginti savo jėgas kliūčių ruože, o po vakarienės jaunimo laukė intelektualiniai išbandymai, kur jaunieji šauliai ne tik pagilino savo žinias paskaitoje apie liepos 6-ąją dieną, bet ir varžėsi karaliaus Mindaugo karūnavimo dienos protmūšyje. 21 valandą jaunieji šauliai kartu su visa Lietuva giedojo Tautišką giesmę.

„Šie metai buvo tikras iššūkis tiek instruktoriams, tiek jauniesiems šauliams. Labai džiugu, kad beveik visus metus vykę nuotoliniai mokymai nesumenkino jaunųjų šaulių motyvacijos siekti IV pakopos ženklo. Iš viso šiais metais šioje stovykloje dalyvavo 85 jaunieji šauliai iš kurių sėkmingai IV jaunųjų šaulių pakopą užbaigė ir pažymėjimus gavo 57 jaunieji šauliai, o tai tik parodo jaunimo motyvaciją ir norą tobulėti, dėl to labai džiugu.“,– sakė stovyklos vadovė – LŠS G9 skyriaus neformaliojo švietimo mokytoja Sandra Vavulo.

Kaip ir kiekvienais metais stovyklos metu buvo renkamas geriausias jaunasis šaulys, kurio motyvacija, iniciatyvos ir paskirtų užduočių įvertinimas neliko nepastebėtas. Šiais metais geriausiu šauliu tapo Gen. P. Plechavičiaus šaulių 6-osios rinktinės jaunasis šaulys Julius Urbonas. Jam, kaip paskatinimas tolimesniam tobulėjimui įteikta Lietuvos šaulių sąjungos dovana.

Share This