IMG 1087 Liepos 15 – 21 dienomis Lietuvos Didžiojo etmono Jonušo Radvilos mokomajame pulke vyksta tarptautinės jaunųjų šaulių pratybos „Žalgiris 2013“. Be 90 jaunųjų šaulių, jose dalyvauja po 10 giminingų Lietuvos šaulių sąjungai organizacijų – Latvijos Jaunsardze ir Estijos Kaidselit bei Noore Kotkad atstovų.
Liepos 16 d. pratybų dalyviai kartu su Lietuvos Didžiojo etmono Jonušo Radvilos pulko kariais dalyvavo vėliavos pakėlimo ceremonijoje ir darniai žygiavo bendroje rikiuotėje. Pratybų atidaryme viešėjęs LŠS vadas ats. plk. A. Plieskis visiems dalyviams per savaitės pratybas linkėjo ūgtelėti ne tik fiziškai bet ir dvasiškai. Vadas džiaugėsi, jog pratybose kartu su jaunaisias šauliais iš visų šaulių rinktinių dalyvauja mūsų broliai ir sesės iš Latvijos ir Estijos.
Per šešių dienų pratybas Lietuvos jaunieji šauliai bei svečiai iš Latvijos ir Estijos susipažins su pagrindiniais karybos elementais, o būtent: veiksmais su automatiniu šautuvu G36 ir šaudymu lazeriniame tire, judėjimu mūšio lauke tiesiogiai apšaudant dažasvydžio ginklais, koviniu šaudymu iš mažo kalibro ginklų, taip pat kitų karinių disciplinų: rikiuotės, topografijos ir kita. Pratybų dalyviai vyks į ekskursiją Lietuvos kariuomenės Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotame batalione. Jaunuolius mokys Lietuvos šaulių sąjungos, Lietuvos kariuomenės instruktoriai ir Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos kariūnai. Jiems talkins Lietuvos edukologijos universiteto studentai ir dėstytojai.
Pratybose dalyvaujantys jaunuoliai tradiciškai daug dėmesio skirs Lietuvos istorijai. Pirmąją dieną bus minimos 1410 m. liepos 15 d. vykusio Žalgirio mūšio metinės, vėliau prisimintas istorinis žygis – S.  Dariaus ir S. Girėno 1933 m. skrydis per Atlantą. Jaunieji šauliai ir svečiai iš Latvijos bei Estijos dalyvaus tradicinėje vakaronėje, kurioje mokysis tautinių šokių ir žaidimų.
Pratybų uždarymo ceremonijos metu jaunieji šauliai ir svečiai iš užsienio pademonstruos išmoktas pamokas.

Kontaktiniai asmenys:
Pratybų vadovas vyr. ltn. Alminas Sinevičius, tel. 8 625 12 472
LŠS jaunųjų šaulių vadas – vado pavaduotojas Vytautas Žymančius, tel.  8 614 73 716

0
    0
    Jūsų krepšelis
    Krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę