Gruodžio 10-11 dienomis Lietuvos šaulių sąjungos Karininko Antano Juozapavičiaus šaulių 1-osios rinktinės jaunieji šauliai dalyvavo kalėdinėje išvykoje į Liškiavą. Kelionė prasidėjo Panaros ,,Pilnų namų bendruomenėje“, Dievo Gailestingumo koplyčioje. Apie bendruomenės veiklą, žmonių, turinčių priklausomybę narkotikams, alkoholiui, azartiniams žaidimams reabilitaciją šioje bendruomenėje, apie įkurtą, veikiantį vaistinių ir prieskoninių augalų ūkį papasakojo projektų vadovė Rūta Jakubonienė.

Po susitikimo jaunieji šauliai įveikė 10 km žygį pėsčiomis į Liškiavą. Žygeivius sutiko Šv. Trejybės bažnyčios klebonas Vidmantas Striokas ir apgyvendino juos klebonijos pastate. Pirmas susitikimas įvyko su LŠS Karininko Antano Juozapavičiaus šaulių 1-osios rinktinės Druskininkų Giedriaus Matulionio šaulių 103-osios kuopos vadu Ramūnu Šerpatausku, kuris papasakojo apie save, savo šaulišką veiklą, savanorystę, paramą Ukrainai, kokias pasekmes karas palieka žmogaus sveikatai, likimui. Jaunieji šauliai turėjo unikalią galimybę pamatyti vienus paskutinių kadrų iš Azovstal gamyklos, kuriuos filmavo ten kartu su savo sūnumi žuvęs R. Šerpatausko draugas.

Antro susitikimo su Krašto apsaugos ministerijos Atsparumo hibridinėms grėsmėms grupės vadovu pulkininku Arturu Jasinsku metu jaunieji šauliai ne tik išklausė jo istorijas, bet ir patys išsakė kodėl kiekvienas iš jų pasirinko šaulišką kelią ir kas pasikeitė jų gyvenime tapus jaunuoju šauliu.

Šv. Trejybės bažnyčios klebonas Vidmantas Striokas pravedė ekskursiją po barokinį Liškiavos ansamblį. Po susitikimų ir ekskursijos visi kalėdinės vakaronės dalyviai laužė kalėdaičius, linkėjo vieni kitiems ramybės, sveikatos, taikos.

Sekmadienio rytą jaunieji šauliai aplankė Liškiavos piliakalnį ir dalyvavo Šv. Mišiose.

Vadovas Kęstutis Pileckas dėkodamas padėjusiems suorganizuoti šį Kalėdinį žygį-vakaronę įteikė suvenyrus su Karininko Antano Juozapavičiaus šaulių 1-osios rinktinės ir Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos simbolika. Renginiui pasibaigus jaunieji šauliai ir svečiai vaišinosi savo susineštomis vaišėmis ir Pilnų namų bendruomenėje vaistinių ir prieskoninių augalų ūkio padovanota skania arbata.

Kęstučio Pilecko info.

0
    0
    Jūsų krepšelis
    Krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę