Jaunieji Putinų gimnazijos šauliai dalyvavo ATMINIMO AKMENŲ įdėjimo ceremonijoje, jie prisidėjo prie didžiausio pasaulyje memorialo po atviru dangumi Holokausto aukoms atminti kūrimui.
2018 metais minime 75-ąsias Vilniaus geto likvidavimo metines. 1943 m. rugsėjo 23-iąja buvo likviduotas Vilniaus getas. Šią dieną Putinų gimnazijos Id klasės jaunieji šauliai dalyvavo pilietinėje akcijoje „Atminties kelias“ Alytaus žydų žudynių vietoje Vidzgirio miške.
Akciją organizavo du Tolerancijos ugdymo centrai – Putinų ir Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijos. Akcijos dalyviai trumpai priminė skaudžius istorijos faktus, paklausė ištraukų iš Icchoko Rudaševskio dienoraščio, iš akmenėlių su žmonių vardais sudėliojo Dovydo žvaigždę, padėjo artimiausių miestų ir miestelių akmenėlius su pavadinimais lietuvių ir jidiš kalbomis.
Vėliau vyko iškilminga ATMINIMO AKMENŲ įdėjimo ceremonija Vilniaus ir Užuolankos gatvėse prie namų, kuriuose iki karo gyveno arba dirbo iškilūs Alytaus žydai Mendelis Bokšickis, Šmuelis Beiralas ir Hiršas Kalmanavičius.
ATMINIMO AKMENYS — didžiausias pasaulyje memorialas po atviru dangumi Holokausto aukoms atminti. Lietuvos žmogaus teisių centro projekto „Mokantis istorijos“ remiamas, su fondo „Remembrance, responsibility and Future” (EVZ) ir Geros valios fondo (GVF) iniciatoriais ir vykdytojais organizuotas Alytuje. Renginyje buvo dviejų gimnazijų Tolerancijos ugdymo centrai – Adolfo Ramanausko-Vanago (koordinatorė Meilė Platūkienė) ir Putinų (koordinatorė Vilija Baguckienė) gimnazijos. Šių gimnazijų iniciatyva pagamintas ir įdėtas akmuo Šmueliui Beiralui. Mendeliui Bokšickiui skirtas akmuo inicijuotas Alytaus miesto savivaldybės, o Hiršui Kalmanavičiui – jo giminaičių iš JAV.
Ceremonijoje dalyvavo Lietuvos žmogaus teisių centro direktorė Birutė Sabatauskaitė ir projekto koordinatorė Simona Gaidytė, Alytaus miesto vicemerė Valė Gibienė, muziejininkas Vilmantas Dunderis, kuris padėjo surinkti dokumentus apie žuvusiuosius, Alytaus tautinių mažumų centro atstovai, svečiai iš JAV ir kiti miesto gyventojai.
Vilija Baguckienė
0
    0
    Jūsų krepšelis
    Krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę