Vakar vakare sugiedoję himną ir pakėlę vėliavą Vytauto Didžiojo šaulių 2-osios rinktinės jaunieji šauliai pareiškė: stovykla „Su Lietuva širdy“ prasidėjo!

Ariogalos Dubysos slėnyje jaunųjų šaulių stovyklos vyksta kasmet. Šiemet joje poilsiauja ir žinių semiasi beveik 100 jaunuolių iš visos Kauno apskrities. Sužinoti ir išmokti nauja stengiasi kiekvienas stovyklautojas, mat stovyklai pasibaigus ir sėkmingai išlaikius testą gauni antrosios jaunojo šaulio ugdymo pakopos pažymėjimą – įrodymą, kad išmanai nemažai, ypač kariškų dalykų. Nors ne vien jų jaunieji šauliai mokysis. Stovyklautoji keliaus į ekskursijas, vyks į baidarių ir orientacinį žygį, rengs vakarones.

Šeštadienį Šaulių sąjungos jaunimas turės itin vertingą istorijos pamoką, netgi daugiau – visą kursą, mat dalyvaus Lietuvos partizanų, laisvės kovų dalyvių, politinių kalinių ir tremtinių sąskrydyje „Su Lietuva širdy“. Čia jaunuoliai susitiks su buvusiais politiniais kaliniais, tremtiniais, partizanais, išgirs sąskrydžio dalyvių prisiminimų apie istorinius įvykius, žinomus iš vadovėlių, knygų. Paskaitos, parodos, knygų pristatymai, diskusijos, partizanų gyvenimo rekonstrukcija – tai itin vertinga informacija, kuri, kaip konstatavo ne vienas ankstesnių stovyklų dalyvis, suteikia ne tik istorinių žinių, bet ir gilesnio supratimo ‑ apie visuomenę, gyvenimą, žmogaus dvasios stiprybę ir galimybes.

0
    0
    Jūsų krepšelis
    Krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę