Rugpjūčio 17 d. Civilinės saugos mokymo centre, Nemenčinėje, vyko jaunojo gelbėtojo kursų uždarymo ceremonija. Joje dalyvavo Lietuvos šaulių sąjungos vadas Juozas Širvinskas, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Civilinės saugos valdybos Pasirengimo nelaimėms ir perspėjimo skyriaus viršininkas Giedrius Graičiūnas, departamento patarėjas Antanas Paulikas, Europos parlamento narė Radvilė Morkūnaitė, Lietuvos kariuomenės Adolfo Ramanausko-Vanago Kovinio rengimo centro atstovai, stovyklautojų šeimų nariai.
Kursų uždarymo metu vaikams buvo įteikti jaunojo gelbėtojo kursų baigimo pažymėjimai. Kad jie įteikti pelnytai, jaunieji gelbėtojai įrodė: demonstravo įgytas žinias, vykdė žmogaus ir jo turto gelbėjimo operaciją, pristatė savo veiklą stovykloje skanduodami kursų skanduotę. Paminėdami prieš 20 metų vykusį Baltijos kelią  – vienybės simbolį, vaikai atliko dainą Tėvynei.
Kursai vyko rugpjūčio 17–21 d. Juose dalyvavo Lietuvos šaulių sąjungos jaunieji šauliai, jaunieji ugniagesiai ir Lietuvos raudonojo kryžiaus jaunimas, iš viso 36 vaikai. Stovyklą organizavo Lietuvos šaulių sąjunga ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos departamentas prie VRM. Stovyklos tikslas – populiarinti ugniagesio gelbėtojo profesiją, auklėti jaunimą pilietiškumo dvasia. 
Stovyklautojai buvo supažindinti su dalyvaujančių organizacijų veikla, ugniagesio gelbėtojo darbu, priešgaisrine ir gelbėjimo technika bei įranga, mokėsi teikti pirmąją medicinos pagalbą, ekstremaliomis sąlygomis gelbėti žmones ir saugoti aplinką.

0
    0
    Jūsų krepšelis
    Krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę