„Naujos technologijos ir jų pritaikymas kare, kibernetinis saugumas bei hibridinė kova – visą savaitgalį skyrėm šių temų gvildenimui su jaunaisiais šauliais“ – pasakoja Gertrūda Šitkauskaitė, Lietuvos šaulių sąjungos (LŠS) Pilietinio ugdymo skyriaus neformaliojo švietimo mokytoja ir stovyklos „Jaunųjų šaulių asamblėja 2023“ vadovė.

Jau bene dešimtmetį jaunųjų šaulių lyderiai iš visos Lietuvos kviečiami į LŠS kartu su Lietuvos šaulių studentų korporacija „Saja“ organizuojamą renginį. Asamblėjos temas koreguoja laikmetis ir to meto aktualijos. Jeigu anksčiau jaunimas kėlė klausimus dėl jaunojo šaulio įvaizdžio, teikė siūlymus Šaulių sąjungai dėl jaunųjų šaulių ugdymo, tai šiais metais temos buvo neatsiejamos nuo realių grėsmių.

„Davėme jauniesiems šauliams išanalizuoti realios situacijos simuliaciją ir su dronais, ir su propagandos elementais. Tai strateginio, o ypač kūrybinio mąstymo reikalaujančios užduotys – reikia išanalizuoti problemą, sugalvoti, kokias institucijas ar personalijas pasitelkti į pagalbą, net suskaičiuoti biudžetą, įvertinti pasekmes ir galimą rezultatą“, – pasakojo G. Šitkauskaitė.

Pasak Asamblėjos vadovės, ši jaunųjų šaulių stovykla gerokai skiriasi nuo įprasto jaunųjų šaulių rengimo, kur orientuojamasi daugiau į išgyvenimo įgūdžių lavinimą, supažindinama su karybos pradmenimis.

Savaitgalį trukusioje stovykloje buvo gilinamasi į realius hibridinio karo Lietuvoj ir Europoje pavyzdžius, poveikį socialiniams tinklams ir ką bei kaip reiktų daryti. Jauniesiems šauliams formuluotos užduotys reikalavo kritinio mąstymo, buvo suteikta laisvė improvizuoti. Todėl į Asamblėją buvo kviečiami vyresnėse klasėse besimokantys šauliai, ne jaunesni nei 15 m.

Vis dėlto, šios stovyklos metu, jaunieji šauliai skyrė laiką ne tik rimtų, strateginių situacijų gvildenimui. Tradiciškai pirmasis vakaras buvo skirtas susipažinimo žaidimams, kitai vakarais teko įveikti įvairias komandos formavimo užduotis, ne mažą įspūdį padarė ir naktinė ekskursija po V forto požemius.

Kaune vykusioje „Jaunųjų šaulių asamblėjoje 2023“ dalyvavo 30 jaunuolių iš visų 10-ies LŠS rinktinių.

0
    0
    Jūsų krepšelis
    Krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę