Šių metų birželio 18–23 dienomis Smalininkų technologijos ir verslo mokykloje stovyklavo virš šimto jaunųjų šaulių ir besidominčių šauliška veikla jaunuolių iš Tauragės apskrities. Stovyklautojai sudarė keturis jaunųjų šaulių būrius. Į stovyklautojų gretas įsiliejo 20 jaunuolių iš vakarų Ukrainos Ternopilio miesto. Stovyklą organizavo LDK Kęstučio šaulių 7-oji rinktinė. Stovyklautojų tikslas – baigti Lietuvos šaulių sąjungos jaunųjų šaulių ugdymo I ir II pakopos kursą, daugiau sužinoti apie šaulišką veiklą, pabendrauti.
Būriams vadovavo būrių vadai ir būrininkai – jaunieji šauliai, jau turintys patirtį ir išlaikę bent II-ąją pakopą. Paskaitas ir užsiėmimus vedė KASP instruktoriai. Tvarką ir darną stovykloje visą parą prižiūrėjo komendantas ir atskirų padalinių būrelių vadovai, dirbantys stovykloje.
Stovykloje netrūko įdomių veiklų, praktinių ir teorinių užsiėmimų. Kiekvieną rytą septintą valandą stovyklautojus keldavo skambutis, kviečiantis į mankštą. Savaitė stovykloje ėjo pagal sudarytą tvarkaraštį ir griežtą sukarintą tvarką, kur didelis dėmesys skiriamas disciplinai, drausmei, kūrybingumui, sumanumui, tvarkai. Taip pat nepamirštos kertinės šaulio savybės, kaip pagarba, žodžio tesėjimas, patriotiškumas. Mažieji stovyklos dalyviai galėjo mėgautis judriais žaidimais, pažintiniais užsiėmimais. Jaunieji šauliai, laikantys I ir II–ąją pakopas mokėsi karybos pradmenų, išgyvenimo pagrindų, šaudymo, taktinių principų, orientavimosi pradmenų. Jaunimas turėjo galimybę susipažinti keliomis profesijomis, jų ypatumais. Į stovyklą atvyko Jurbarko policijos komisariato pareigūnai. Jie pademonstravo savo techniką, pristatė kinologo profesiją, darbo su keturkoju „kolega“ ypatumus. Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos komanda – gelbėtojai supažindino su studijų galimybėmis, reikalavimais stojantiesiems, darbo ypatumais priešgaisrinėje tarnyboje. Vėliau smalsus jaunimas galėjo apžiūrėti techniką, išbandyti jos veikimo principą. Įgyti naujų istorinių žinių padėjo paskaitos, kurias vedė karo meno žinovai iš Kauno Karo muziejaus. Jaunieji šauliai galėjo palyginti, paanalizuoti gyvenimo sąlygas Sovietinėje santvarkoje ir to laiko Amerikoje, išsamiau peržvelgti partizaninio judėjimo Lietuvoje tendencijas. Pirmosios pagalbos suteikimo pradmenis demonstravo Tauragės visuomenės sveikatos biuro darbuotojos. Jaunieji šauliai tobulino įgūdžius gaivinant žmogų ir gelbstint užspringusį.
Besibaigiant stovyklai, jaunieji šauliai surengė meninių pasirodymų vakarą, kuriame saviveiklininkai pristatė savo kūrybos dainas, šokius ir menines kompozicijas. Džiugu, kad kartu dalyvavo ir svečiai iš Ukrainos. Vakaronės metu galėjome paklausyti gyvos ukrainietiškos kalbos, jų dainų. Svečiai visus apdovanojo tautinėmis juostelėmis, o rinktinei buvo padovanota Ukrainos vėliava. Paskutinę stovyklos dieną vyko draugų ukrainiečių išlydėjimo ceremonija, kurioje jaunieji šauliai kartu giedojo Ukrainos himną, atsisveikino.
Eržvilko jaunųjų šaulių būrelio vadovė Jolita Mockaitienė

0
    0
    Jūsų krepšelis
    Krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę