Bene 2 tūkst. Lietuvos šaulių sąjungos (LŠS) jaunųjų šaulių visą pavasarį rungėsi tarpusavyje, kol stipriausieji ir atkakliausieji pasiekė finalinį Jaunųjų šaulių žaidynių etapą: dešimt LŠS rinktinių delegavo po stipriausią komandą, su viltimi iškovoti jubiliejinių, 25-ųjų, LŠS jaunųjų šaulių žaidynių čempionų titulą.

Galėtų varžytis su kariuomene

Kaip ir kasmet, iššūkį Lietuvos jauniesiems šauliams metė giminingų organizacijų atstovai iš Latvijos ir Estijos bei Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjaus auklėtiniai iš Kauno.

„Matydamas jūsų motyvaciją, azartą, nusiteikimą suprantu, kiek daug pastangų įdėjote ir kiek daug skyrėte laiko pasiruošimui, – į žaidynes susirinkusiems jauniesiems šauliams sakė Lietuvos šaulių sąjungos vadas plk. ltn. Linas Idzelis. – Šeštadienio vakarą vykusio būrių rikiuotės konkurso metu likau itin maloniai nustebintas. Turime tokių būrių, kurie galėtų varžytis su rimčiausiais kariuomenės būriais.“

Tris dienas Akmenės rajone įsikūrusi Balsių stovyklavietė aidėjo nuo jaunuolių džiaugsmo ir palaikymo šūksnių. Čia jaunųjų šaulių komandos, sudarytos iš 21 jaunuolio, ir žaidynių svečiai varžėsi orientavimosi, vasaros biatlono, šaudymo pneumatiniu ir mažo kalibro ginklais rungtyse, turėjo įveikti vandens ir sausumos kliūčių ruožus. Kaip atskira rungtis vyko būrių rikiuotės konkursas.

Žaidynių atidarymo dieną kiekviena komanda stebino žaismingais prisistatymais, o vakarais jaunimas draugiškai pasivaržė tradicinėse ar išmoningai patobulintose sporto rungtyse.

Svarbu veikti išvien

„Žinau, kad šios žaidynės jums – svarbiausias metų renginys, kurio su nekantrumu laukėte. Prisiminkite, kad laimėti padeda ne vien gera sportinė forma, ginklą stipriai laikančios rankos ir taiklios akys, bet ir komandos vienybė, gebėjimas veikti išvien,“ – atidarymo dieną sakė Lietuvos šaulių sąjungos vado pavaduotojas, jaunųjų šaulių vadas Tadas Venskūnas.

Nors Balsių stovyklavietėje vyravo itin draugiška ir šilta atmosfera, vis dėlto žaidynių metu komandos rungėsi negailėdamos nei savęs, nei priešininkų. Komandos buvo vertinamos kiekvienoje rungtyje, o žaidynių nugalėtoja – susumavus visus rezultatus.

Po itin atkaklios kovos, 2023 m. Lietuvos jaunųjų šaulių žaidynių čempionų laurais pasidabino Žemaitijos šaulių 8-osios rinktinės komanda. Beje, čempionų taurę jie kelia jau ketvirtus metus iš eilės.

Antrąją vietą iškovojo Suvalkijos šaulių 4-osios rinktinės jaunieji šauliai, o trečioji vieta atiteko LŠS Karininko Antano Juozapavičiaus šaulių 1-osios rinktinės komandai.

Taurė iškovota noru ir darbu

„Žemaitėjės šauliūn rinktėnė – visuo Lietuvuo vėinintelė!“ – neslėpdami emocijų žemaitiškai skandavo nugalėtojai, nors pripažino, kad lengva tikrai nebuvo.

„Visas tris dienas jaučiau įtampą, mat konkurentai atrodė labai stipriai pasiruošę. Bet niekada nepraradau pasitikėjimo savimi bei komanda. Buvo įdėta be galo daug pastangų ir išlieta daug prakaito, bet mes ir vėl čia. Mes vėl stovime su taure“, – džiaugėsi jaunasis šaulys Tadas Dzeržanauskas.

Andrėja Dobravalskytė taip pat neslėpė džiaugsmo ir sakė, jog tai buvo pirmosios jo žaidynės, kurios paliks tik geriausius atsiminimus: „Be galo džiaugiuosi pergale! Tai buvo tikras iššūkis ne tik man, bet ir kitiems. Su darbu ir noru viskas yra pasiekiama.“

„Virpančia širdim, bet kiek galėjau, tiek atidaviau savęs. Visos akimirkos išliks atminty!“ – pridūrė Dagna Stanišauskaitė.

Žaidynėse vykusio Būrių rikiuotės konkurso nugalėtojais tapo Karaliaus Mindaugo šaulių 10-osios rinktinės jaunieji šauliai, jau kelerius metus iš eilės neužleidžiantys pirmos vietos pozicijos.

Gegužės 26–28 d. Balsiuose vykusių žaidynių uždarymo dieną, atskirose rungtyse prizines vietas užėmusių komandų nariai buvo apdovanoti medaliais ir diplomais, o geriausiai pasirodžiusios komandos – taurėmis.

 

VISI ŽAIDYNIŲ REZULTAI

ORIENTAVIMOSI RUNGTIS

1-oji vieta Žemaitijos šaulių 8-oji rinktinė

2-oji vieta Suvalkijos šaulių 4-oji rinktinė

3-ioji vieta Latvijos rinktinė

 

VASAROS BIATLONAS

1-oji vieta Plk. Prano Saladžiaus šaulių 9-oji rinktinė

2-oji vieta Žemaitijos šaulių 8-oji rinktinė

3-ioji vieta Alfonso Smetonos šaulių 5-oji rinktinė

 

KLIŪČIŲ RUOŽAS

1-oji vieta Žemaitijos šaulių 8-oji rinktinė

2-oji vieta Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjaus

3-ioji vieta Vytauto Didžiojo šaulių 2-oji rinktinė

 

ŠAUDYMAS PNEUMATINIAIS GINKLAIS

1-oji vieta Karininko Antano Juozapavičiaus šaulių 1-oji rinktinė

2-oji vieta Suvalkijos šaulių 4-oji rinktinė

3-ioji vieta Karaliaus Mindaugo šaulių 10-oji rinktinė

 

ASMENINĖ ĮSKAITA

1-oji vieta Meida Ignatavičiūtė (1 rinktinė)

2-oji vieta Mindaugas Geležius (1 rinktinė)

3-ioji vieta Adrijus Račas (7 rinktinė)

 

ŠAUDYMAS MAŽO KALIBRO GINKLAIS

1-oji vieta Gen. P. Plechavičiaus šaulių 6-oji rinktinė

2-oji vieta Žemaitijos šaulių 8-oji rinktinė

3-ioji vieta Karaliaus Mindaugo šaulių 10-oji rinktinė

 

ASMENINĖ ĮSKAITA

1-oji vieta Aurelija Šukytė (6 rinktinė)

2-oji vieta Darius Gusčius (8 rinktinė)

3-ioji vieta Arnas Maziliauskis (8 rinktinė)

 

VANDENS RUNGTIS

1-oji vieta Karaliaus Mindaugo šaulių 10-oji rinktinė

2-oji vieta Suvalkijos šaulių 4-oji rinktinė

3-ioji vieta LDK Kęstučio šaulių 7-oji rinktinė

 

BŪRIŲ RINKIUOTĖS KONKURSAS

1-oji vieta Karaliaus Mindaugo šaulių 10-oji rinktinė

2-oji vieta Alfonso Smetonos šaulių 5-oji rinktinė

3-ioji vieta Karininko Antano Juozapavičiaus šaulių 1-oji rinktinė

0
    0
    Jūsų krepšelis
    Krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę