2019 m. lapkričio 9 dieną Lietuvos šaulių sąjungos (LŠS) Karaliaus Mindaugo šaulių 10-osios rinktinės Gintaro Žagunio 1014-osios kuopos šauliai ir Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) Didžiosios kovos apygardos 8-osios rinktinės, 803-iosios pėstininkų kuopos kariai dalyvavo kovinio šaudymo pratybose, kurios vyko Valstybės sienos apsaugos tarnybai (VSAT) priklausančioje šaudykloje.
Šaulių kvietimu kovinio šaudymo pratybose dalyvavo kariai savanoriai, su kuriais 1014-osios kuopos šauliai treniruojasi jau trejus metus ir ginklo brolystė tarp karių ir šaulių jau įtvirtinta ir karštyje, ir šaltyje, ir lietuje, ir dalinantis duonos kąsniu. Pratybų metu šauliai šaudė iš jiems priskirtų ginklų AK4 ir asmeninių GŠT taikliojo šaulio ginklų bei pirmą kartą pratybose išmėgino MG3 kulkosvaidžius. Kariai šaudė iš tarnybinių G36 ir taikliojo šaulio ginklų FN-SCAR ir M14.
Rikiuotėje prieš pratybas,  Karaliaus Mindaugo šaulių 10-osios rinktinės vadas mjr. Mindaugas Sakalauskas KASP kariams ir šauliams įteikė apdovanojimus. Št. srž. G. Pavydis, KASP 803-iosios pėstininkų kuopos kuopininkas, buvo apdovanotas  Lietuvos šaulių sąjungos pasižymėjimo ženklu „Už nuopelnus šaulių sąjungai“ III laipsnio apdovanojimu, šauliui A. Stabingui buvo įteikta jubiliejinė LŠS 100-mečio moneta. 1014-osios šaulių kuopos vadas Ramūnas Markovas pareiškė padėką už sąžiningą tarnybą Šaulei A. Petkevičiūtei-Anciukevičei, VSAT vadas, šaulys, gen. Renatas Požėla išreiškė padėką visiems 1014-osios kuopos šauliams už nuoseklų bendradarbiavimą ir paramą VSAT.
Gintaro Žagunio 1014-osios kuopos šauliai bendradarbiavimo sutartimi yra įsipareigoję ne rečiau kaip kartą per mėnesį drauge su VSAT G. Žagunio pasienio užkardos pasieniečiais saugoti Lietuvos valstybės sieną. Per dvejus metus trunkantį bendradarbiavimą G. Žagunio 1014-osios kuopos šauliai kartu su VSAT pareigūnais patruliavo 78 kartus po 12 valandų (iš viso 936 tarnybos valandos). Šauliai iš VSAT visada sulaukia geranoriškumo ir palaikymo, šauliams suteikiama galimybė kartą per ketvirtį naudotis VSAT šaudykla, kur reguliariai šauliai treniruojasi kovinio šaudymo pratybose su įvairaus tipo ginklais.
0
    0
    Jūsų krepšelis
    Krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę