kam.lt Gruodžio 16 d. aikštėje prie Krašto apsaugos ministerijos Vilniuje vyko iškilminga ministrų pasikeitimo ceremonija, kurioje ketverius metus ministerijai vadovavusį Juozą Oleką pakeitė naujasis ministras Raimundas Karoblis. „Noriu padėkoti kariams ir krašto apsaugos sistemos darbuotojams, kurie neskaičiuodami savo jėgų ir garbingai atlikdami tarnybą veda Lietuvos kariuomenę į priekį. Jų dėka mūsų šalies ir visų mūsų saugumas tampa stipresnis“, – atsisveikindamas sakė J. Olekas.

 
Ceremonijos metu J. Olekas perdavė naujajam ministrui R. Karobliui Krašto apsaugos ministerijos vėliavą ir įteikė valdžios regaliją – skeptrą. „Man yra didžiulė garbė šiandien kreiptis į jus prieš šią simbolinę Lietuvos kariuomenės vėliavų rikiuotę. Didžiuojuosi Lietuvos kariuomene ir joje tarnaujančiais kariais dėl jų aukštai vertinamo profesionalumo ir kovinės dvasios, kurią jums ne kartą teko pademonstruoti tarnaujant karštuose pasaulio taškuose, pratybose ir kasdieninėje tarnyboje, kiekvieną dieną atkakliai ruošiantis ginti tėvynę“, sakė krašto apsaugos ministras R. Karoblis. „Šiandien ateinu tarnauti kartu su jumis, kad kartu galėtume stiprinti Lietuvos gynybos sistemą. Žinau, kad manęs ir mano komandos laukia dideli iššūkiai. Mes turime rūpintis kiekvienu kariu, ar jis būtų savanoris, šauktinis, profesinės karo tarnybos karys“, – sakė R. Karoblis. Pasak naujojo krašto apsaugos ministro R. Karoblio, geopolitinė situacija regione yra sudėtinga, todėl turime būti vieningi kaip mūsų protėviai viduramžių mūšiuose, Laisvės kovose ir atkuriant Nepriklausomybę 1990-aisiais. „Mes buvome, esame ir būsime, nes vienybėje yra mūsų stiprybė, o tikėjime – mūsų pergalė!“, – pabrėžė krašto apsaugos ministras R. Karoblis.

 

Ceremonijai buvo išrikiuotos Lietuvos Respublikos, Krašto apsaugos ministerijos, Lietuvos kariuomenės, Sausumos pajėgų vadovybės, Karinių oro pajėgų, Karinių jūrų pajėgų, Specialiųjų operacijų pajėgų, Logistikos valdybos, Mokymų ir doktrinų valdybos, Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos, Lietuvos kariuomenės Karo policijos ir Lietuvos šaulių sąjungos vėliavų grupės, Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopa bei Lietuvos kariuomenės orkestras. Ceremonijoje dalyvavo Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis, Seimo ir Vyriausybės nariai, Prezidentūros atstovai, Krašto apsaugos ministerijos ir Lietuvos kariuomenės vadovybė, Lietuvos kariuomenės rūšių ir pajėgų vadai, užsienio šalių diplomatinio korpuso atstovai ir kiti kviestiniai svečiai.

Naujai paskirtas krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis šias pareigas eis pirmą kartą. Iki šio paskyrimo R. Karoblis ėjo Užsienio reikalų ministerijos viceministro pareigas, taip pat 2010-2015 m. ėjo Lietuvos Respublikos nuolatinio atstovo Europos Sąjungoje pareigas.R. Karoblis yra apdovanotas valstybiniais apdovanojimais – ordino “Už nuopelnus Lietuvai” Riterio kryžiumi (2003 m.) ir ordino “Už nuopelnus Lietuvai” Komandoro kryžiumi (2014 m.). 

Informacija – Krašto apsaugos ministerija
Nuotraukų autorius – Alfredas Pliadis (KAM)

0
    0
    Jūsų krepšelis
    Krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę